29 listopada 2022

Що таке дієта Монтіньяка?

Dieta-Montignaca

Насправді, відомий лише в просторіччі як дієта, це інноваційний спосіб харчування і в певному сенсі концепція харчування. Він був створений, щоб допомогти людям, які займаються або планують почати худнути. Це також ідеальне рішення для тих, хто хоче знизити ризик розвитку серцево-судинних проблем. Ця дієта також допомагає запобігти цукровому діабету. Що таке дієта Монтіньяка і звідки вона взялась? Його розробив доктор Майкл Монтіньяк, який вважає, що основною проблемою, що викликає збільшення ваги, є неадекватний підбір окремих продуктів у їжу.

Монтіньяк також припустив, що підрахунок калорій не важливий, оскільки він не впливає на збільшення ваги. Згідно з його концепцією, дієта повинна бути зосереджена на контролі та скороченні споживання продуктів з високим глікемічним індексом, а також збільшення споживання їжі та з нижчим глікемічним індексом.

Вуглеводи, що характеризуються підвищеним вмістом вищезгаданого індексу, у довгостроковій перспективі призводять до появи в організмі зниженої кількості глюкози, що призводить до більш швидкого відчуття голоду.

Дієта Монтіньяка – принципи набору

Споживаючи продукти з нижчим глікемічним індексом, можна буде легко контролювати кількість споживаної їжі, без необхідності використовувати специфічні та обтяжливі методи, такі як зважування продуктів або ретельний запис даних про їжу. У дієті, описаній у цій статті, такі продукти, як:

 • цукерки,
 • мед,
 • яскравий хліб,
 • сухофрукти,
 • очищені крупи,
 • картопля,
 • банани
 • пиво,
 • білий рис.

Замість цього ваша дієта повинна включати:

 • грейпфрути,
 • неочищені крупи,
 • апельсини,
 • цільнозерновий рис,
 • макарони з цільного борошна,
 • персики,
 • нежирне м’ясо
 • зелені овочі.

Принципи поєднання в дієті Монтіньяка полягають у складанні страв з рекомендованих вище продуктів, але не тільки. Їх асортимент досить широкий. Неважко також сказати, що він не вимогливий і не обмежує можливості готувати та їсти смачні страви, адже єдиним обмеженням у цьому випадку є фантазія кухаря. Це також чудовий спосіб познайомитися з кулінарією з нової точки зору.

дієта Монтіньяка - меню

Дієта Монтіньяка – меню

Меню залежить, звичайно, багато в чому від людини, яка вирішила його використовувати. Як описано вище, використання групи продуктів зі зниженим глікемічним індексом дозволяє готувати смачні страви.

Використання цієї дієти ні в якому разі не слід переривати, оскільки це може негативно вплинути на загальний ефект. Меню дієти Монтіньяка може складатися з чотирьох різних страв, розмір яких залежить від індивідуальних потреб. Приклад дня може виглядати так:

 • Сніданок: натуральний йогурт з насінням, крупами та свіжими фруктами. Замість або додатково; цільнозерновий хліб (і булочки, і хлібець), з пісним сиром, змішаним з цибулею, перцем і цибулею,
 • Обід: складається, наприклад, з грудки індички, смаженої в оливковій олії, з цільнозерновим рисом або рисом басматі та овочевим салатом. 
 • Перекусом у складі післяобіднього чаю може бути грейпфрут, суміш горіхів або копчена риба,
 • Про опис зразкового обіду піде мова в окремому параграфі, присвяченому йому.

Важливо не поєднувати вуглеводні продукти з високожировими, оскільки, як зазначив сам Монтіняк, ненасичені жирні кислоти є великою проблемою, коли справа доходить до їх спалювання пізніше.

Дієта Монтіньяка – вечеря

Хоча більшість суспільства вже усвідомлює, що вечеря повинна бути легкою їжею, з’їденою приблизно за 3 години до сну, на жаль, згідно з прикладом, цього не роблять.

В основному це пов’язано зі швидким способом життя, при якому часто не вистачає часу на повноцінне харчування протягом дня. Їх замінюють в кінці дня великою кількістю різноманітної їжі, щоб заповнити потреби організму протягом дня. Це дуже шкідлива практика.

Однак дієта на обід Монтіньяка має зовсім іншу передумову. Людина після повноцінної їжі протягом дня не повинна відчувати такого голоду, як у випадку з вищезгаданими способами харчування. Крім того, ядро ​​вечері має складатися з білків і вуглеводів. Зразковими стравами можуть бути крем-суп, наприклад, паприка, або блюдо на основі макаронів з цільнозернового борошна. Якщо ви не відчуваєте голоду, то рекомендується їсти натуральний йогурт з мармеладом без цукру.

Оздоровчі властивості дієти Монтіньяка

Що стосується аспектів здоров’я, не можна ігнорувати питання, пов’язане з двома етапами його функціонування.

 1. Перший займає близько трьох місяців. Це також досить обмежувальна дієта , і слід звернути увагу на абсолютну заборону поєднувати і складати жирні та вуглеводні страви.
  Також потрібно дотримуватися таких правил, як споживання 1,5 г білка на 1 кг ваги. Наприклад, якщо ваша маса тіла становить 75 кг, їжте близько 112 грамів білка в день в кількості білка. З іншого боку, їжу слід їсти не раніше ніж через 3 години після попереднього прийому їжі. Ми також уникаємо перекусів і належним чином зволожуємо організм.
 2. У другій фазі настає рівновага. За цей час ви вже можете поєднувати вуглеводи з жирами і час від часу вживати продукти з високим глікемічним індексом

Користь для здоров’я дієти Монтіньяка ідеально вписується в відомий вислів «у здоровому тілі – здоровий дух». Це пояснюється тим, що видимі ефекти, такі як струнка і приваблива фігура, тісно пов’язані зі змінами, що відбуваються всередині людського тіла. І саме завдяки їм вам точно стане краще.

дієта Монтіньяка - страви

Дієта Монтіньяка – ефекти

Дієта, запропонована Майклом Монтіньяком, відома у світі з 1980-х років. Контент, який він представляє, сприймається по-різному, оскільки суперечить поширеній думці, що саме зайва кількість калорій відповідає за набір ваги. Протягом багатьох років його методи допомагали людям, які борються з серцево-судинними проблемами або страждають від ожиріння та діабету.

Також не можна помітити, що творець дієти, описаної в цій статті, опублікував книги, які користуються великою популярністю. Вплив дієти Монтіньяка також обговорюється в дослідженнях, які були проведені щодо рівня цукру та значень глікемічного індексу, і, зокрема, присвячених гіперінсулінізму, що підтверджує ефективність ідеї Монтіньяка.

Думки про вплив дієти Монтіньяка – блог

На цей інноваційний спосіб харчування також привернули увагу тематичні блоги, які описують різні дієти. Варто прочитати деякі з них, адже з нього можна дізнатися цікаві речі, які дають трохи інший погляд на цю пропозицію.

Безумовно, також варто порадитися з ідеєю використання цієї дієти зі спеціалістом (лікарем або дієтологом), оскільки вона не обов’язково підходить для кожної людини. Думки про вплив дієти Монтіньяка з блогів про здоров’я однозначно допоможуть нам прийняти рішення, але останнє слово за нами, якщо тільки лікар не виявить протипоказань.

Patryk Obadowski

Ćwiczy na siłowni. Biega po górach. Pływa na basenie. Człowiek sport. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Pisanie o zdrowiu to jego kolejna pasja, którą postanowił uzewnętrznić na naszym blogu.

View all posts by Patryk Obadowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial