26 czerwca 2024

Сухе око – домашні засоби від цієї недуги

suche oko - domowe sposoby

Сухе око вражає людей, яким не вистачає вологи у вигляді сліз, які змащують і живлять око. Синдром сухого ока – це недостатнє вироблення сліз або порушення складу окремих шарів слізної плівки – наприклад, це можуть бути неякісні сльози. Сльози необхідні для підтримки передньої поверхні очного яблука в хорошому стані та для чіткого зору. Сухість очей є поширеною проблемою, особливо серед людей похилого віку. Коли справа доходить до сухості очей, домашні засоби можуть бути дуже корисними.

З кожним морганням століття сльози поширюються на передню поверхню ока, зокрема на рогівку. Сльози зволожують, знижують ризик очних інфекцій, вимивають сторонні тіла з ока, зберігають поверхню ока гладкою та чистою. Синдром сухого ока виникає, коли вироблення сліз і дренаж виходять з рівноваги.

Сльози виробляються декількома залозами в і навколо повік. Продукція сліз має тенденцію до зменшення з віком, при різних захворюваннях або як побічний ефект деяких ліків. Умови навколишнього середовища, такі як вітер і сухий клімат, також можуть зменшити вироблення сліз. Саме тоді, коли стандартна кількість слізної продукції зменшується або коли сльози занадто швидко випаровуються з очей, можуть розвинутися симптоми сухого ока.

Домашні засоби від сухості очей – проблеми з очима

Слізна рідина омиває крайню частину очного яблука, а потім через слізні протоки тече в слізний мішок, а потім в носослізний канал. Шнур з’єднує око з носовою порожниною, тому, коли ми плачемо, ми витираємо не тільки очі, а й ніс.

Сльоза має три шари: масло, вода і слиз. Кожен інгредієнт захищає та живить передню поверхню ока. Гладкий шар олії – це найзовнішня частина, вона сприяє зменшенню випаровування водного шару і виробляється щитовидною залозою. Він також діє як мастило, зменшуючи тертя між століттям і рогівкою. З іншого боку, слизова частина, тобто частина найближча до ока, продукується келихоподібними клітинами. Саме завдяки їй слізна плівка прилипає до поверхні очного яблука. Водянисту частину виробляє слізна залоза, і цей шар також містить антибактеріальні речовини, які захищають око від інфекцій.

Якщо ваші сльози випаровуються занадто швидко або не поширюються рівномірно по рогівці через брак будь-якого з трьох слізних шарів, у вас можуть розвинутися симптоми сухого ока.

Кератокон’юнктивіт також називають синдромом сухого ока.

Відчуття сухості очей неприємне, постійно спостерігається роздратування, шорсткість і печіння очей; відчуття стороннього тіла в очах і нечіткість зору. Запущені стадії можуть навіть пошкодити передню поверхню ока і серйозно погіршити зір.

Синдром сухого ока може розвинутися з багатьох причин, таких як вік, і більшість людей старше 65 років мають симптоми сухого ока. Тут також важлива стать, захворювання частіше вражає жінок через гормональні зміни, викликані вагітністю, використанням оральних контрацептивів або менопаузою. Деякі ліки, включаючи антигістамінні препарати, протизаплідні засоби, препарати для зниження артеріального тиску та антидепресанти, можуть зменшити вироблення сліз. Люди з ревматоїдним артритом, діабетом і проблемами щитовидної залози частіше мають симптоми сухого ока. Вплив диму, вітру та сухого клімату також посилює випаровування сліз, викликаючи симптоми сухого ока. Нерегулярне моргання, наприклад, коли ви довго дивитеся на екран комп’ютера, також може спричинити сухість очей.

Лікування, що використовується для зменшення сухості очей, призначене для відновлення або підтримки нормальної кількості сліз в оці. Домашні засоби від сухості очей допомагають мінімізувати сухість і пов’язаний з цим дискомфорт.

сухість очей - домашнє лікування

Домашні засоби від сухості очей, приклади

Домашні методи лікування сухості очей включають закапування в очі штучної сльози з використанням безрецептурних розчинів штучних сліз. Домашні та натуральні засоби також лікують запалення повік, що також сприяє сухості очей. Штучні сльози можна використовувати так часто, як це необхідно. Найкраще купувати розчин без консервантів і добавок, оскільки вони можуть додатково подразнювати очі. Такий продукт матиме менший термін придатності після відкриття.

Інший спосіб – збільшити вироблення сліз. Ваш окуліст може призначити очні краплі для збільшення вироблення сліз. Також може бути корисним прийом БАД з омега-3 жирними кислотами, також варто збагатити щоденний раціон продуктами, багатими на ці жирні кислоти.

Також намагайтеся регулярно накладати компреси на повіки, також можна робити легкий масаж навколо очей. Для компресів для очей використовуйте настої світляка, фенхелю і ромашки.

Ще один дуже хороший спосіб лікування сухості очей – зволоження їх компресами з чорного чаю, які відомі своїми окисними властивостями. Охолодженим, але ще теплим чаєм потрібно прикладати закриті повіки. Можна використовувати чайні пакетики, потім просто надіти їх на повіки, а якщо ми використовуємо чай з листям, то просто змочуємо в ньому хустинку або марлю. Для найкращих результатів залиште їх приблизно на 20 хвилин.

Ще один вартий уваги спосіб зменшити дискомфорт сухого ока – огіркова маска. Скибочки свіжого огірка, покладені на закриті очі, будуть зволожувати їх і мати протизапальні властивості. Ми можемо використовувати цей метод навіть двічі на день.

Домашні засоби для лікування сухого ока

У щоденному догляді за сухими очима також дуже важливо пам’ятати про регулярне моргання під час читання або роботи за комп’ютером. Завдяки цьому ми природним чином зволожуємо поверхню ока.

Ще одним важливим моментом є зволоження середовища, в якій ви перебуваєте. Особливо взимку, коли обігрівачі працюють майже постійно, повітря сухе, а вода з очей дуже швидко випаровується. Подбайте про достатню вологість повітря на роботі та вдома. Можна поставити велику кількість кімнатних рослин, які не тільки зволожують повітря, але і очищають його. Якщо цього недостатньо, варто інвестувати в зволожувач повітря. На ринку представлений широкий вибір зволожувачів, деякі з них не тільки піклуються про якість повітря в приміщенні, але й мають дизайнерський вигляд.

Також постарайтеся носити сонцезахисні окуляри, які захистять очі від вітру та сонця. Непотрібне вплив цих факторів ще більше висушить ваш кришталик, навіть якщо ви дотримуєтеся всіх важливих моментів по догляду за сухим оком.

Крім того, уникайте надмірного зневоднення протягом дня і намагайтеся пити регулярні кількості води.

сухість очей - домашнє лікування

Домашні засоби від сухості очей – як боротися з сухістю?

Борючись із сухістю домашніми засобами, не забувайте використовувати відповідні продукти, які не містять консервантів. Робити теплі компреси для очей можна не тільки з трав’яних настоїв, а й із застосуванням делікатних промивних засобів для дітей. Ці компреси вивільнять олію зі слізних залоз, що покращить якість ваших сліз.

Інший варіант — гелі, густа текстура яких глибоко зволожить область навколо очей, але користуватися ними варто тільки перед сном, оскільки гелі мають властивість затуманювати зір.

Дієта – ще один важливий фактор у боротьбі із синдромом сухого ока. Йдеться не тільки про збагачення свого раціону корисними жирними кислотами, але й про відмову від цукру або, принаймні, про обмеження його у своєму раціоні. Те ж саме стосується інших штучних підсолоджувачів.

Якщо сухість очей викликана прийомом ліків, лікар може призначити альтернативні ліки, які не висушують очі.

Крім природних методів, позбутися неприємних відчуттів можна і за допомогою простого хірургічного методу, який призводить до постійної герметизації «дренажних отворів» ока. Це невеликі отвори в куточках повік, через які сльози течуть з ока в ніс. При цьому хірургічному методі дренажні отвори закриваються, а сльози тривалий час залишаються на поверхні ока. Однак дренажні отвори також можна тимчасово закрити пробками з силікону або колагену – пробки вставляє в дренажні отвори лікар-спеціаліст.

Лікування сухого ока в домашніх умовах, поради

Домашні методи лікування сухого ока включають належну гігієну та догляд. Також варто щодня прогрівати і м’яко масажувати повіки, що дозволить розрідити і видалити секрет в мейбомієвих залозах.

Сухість очей зазвичай триває до кінця життя, і немає способу повністю вилікувати їх. Звичайно, є винятки, наприклад, вторинні стадії захворювання, викликані прийомом певних ліків, в такому випадку їх припинення призводить до зникнення симптомів сухого ока.

Синдром сухого ока не слід сприймати легковажно, це небезпечний стан, коли сльози виробляються недостатньо або коли сльози не містять інгредієнтів, необхідних для захисту та зволоження поверхні ока. Нелікований синдром сухого ока може призвести до ще більших проблем із зором. На щастя, існує багато природних методів, які варто використовувати вдома, щоб вилікувати цей стан. Також найголовніше, особливо у випадку з повсякденним макіяжем, в кінці дня ретельно змивати макіяж, оскільки залишки погано вимитої косметики закупорюють залози і призводять до синдрому сухого ока.

Також не забувайте уникати прямого контакту з повітряним потоком, спрямованим на ваші очі, наприклад, з повітряним потоком вашого автомобільного обігрівача або фена.

Не залишайтеся в місці з димом, оскільки дим посилить симптоми сухості ока.

Працюючи за комп’ютером, пам’ятайте, що екран має бути на рівні очей. Також пам’ятайте про перерви під час роботи, що вимагає постійної зорової концентрації. Ви можете закрити очі, а потім деякий час моргати, це змусить слізну плівку поширитися на все очне яблуко.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial