30 września 2023

Пляма на білому оці – що це означає?

Plamka-na-białku-oka-choroba

Пігментні зміни в білку ока виникають з пігментних клітин (меланоцитів і меланофорів). Вони виробляють меланін, який захищає організм від надмірного ультрафіолетового випромінювання. На жаль, однак, ці зміни можуть також ініціювати доброякісне або злоякісне захворювання. Звичайно, меланоз, пов’язаний з расою, зустрічається і у не європеоїдної раси. Це коричневий, коричнево-жовтий або коричнево-чорний колір всередині очної щілини, найбільш інтенсивний на лімбі рогівки. Пляма на білку ока – що це насправді означає?

Пляма на білому оці – симптоми

Насправді, все, від незначних травм до раку, може викликати плями в білках ока. Звичайно, більшість плям не є серйозними і з’являються без будь-яких додаткових симптомів. Однак якщо ви помітили зміну білка ока, то завжди варто відвідати окуліста.

Око заповнене липким білковим гелем, який надає форму очного яблука. Гель становить близько двох третин об’єму ока і в основному складається з води. На початку життя білок густіший, має консистенцію яєчного білка. З віком він починає рідшати і ставати більш рідким. Оскільки білок стає більш рідким, маленькі шматочки відходять від сітківки.

червона пляма на білому оці

Іноді поява нальоту та почервоніння на рогівці ока викликається використанням очних крапель, що містять вітамін С. З іншого боку, точки Горнера-Трантаса характеризуються невеликими округлими горбками, які називаються сосочками, на поверхні ока або століття. Додаткові симптоми включають сильний свербіж, світлобоязнь, відчуття стороннього тіла, виділення, спазм повік і нечіткість зору. Що стосується родимок, які з’являються навколо райдужної оболонки або під сітківкою, вони часто нешкідливі, але також можуть перерости в рак ока.

Пінгвекула – це ущільнення кон’юнктиви. Ураження не є раковим, проявляється у вигляді шишок на очному яблуці, у верхній частині середньої склери. Виникає внаслідок впливу ультрафіолетового випромінювання та частого впливу пилу та вітру. Це часто вражає літніх людей, які проводять багато часу на вулиці без сонцезахисних окулярів або головного убору.

Птеригій – це м’ясиста тканина на кон’юнктиві. Він утворюється збоку від носа і може рости до зіниці. Незважаючи на тривожний вигляд, птеригій не є раковим, і його зростання зазвичай сповільнюється або припиняється з часом. У крайніх випадках зіниця частково або повністю закривається і викликає порушення зору.

Расовий меланоз є легким захворюванням. Характеризується плоскою пігментацією кон’юнктиви або темними плямами. Захворювання рідко переростає в меланому кон’юнктиви.

Причина появи макули визначить, які види ускладнень можуть розвинутися. Однак здебільшого плями на білому оці не мають серйозних ускладнень, але може бути надмірний свербіж. Однак, залежно від причини появи плями, вона може викликати значний дискомфорт, залишити рубці і навіть перерости в рак. Тільки після того, як лікар визначить причину зміни, що з’явилася в білку ока, можна коригувати відповідне лікування.

пляма на білку ока - звідки воно береться

Чорна пляма на білому оці

Поява чорної плями на білому оці, як правило, є лише пігментованим ураженням білкової кон’юнктиви і має бути оглянуто лікарем.

Плями можуть бути різних форм – ви можете помітити чорний, коричневий, червоний або жовтий кольори. В одних випадках вони нешкідливі, в інших може знадобитися більш комплексне лікування. Якщо ви помітили зміни, запишіться на прийом до окуліста. Найчастіше такі зміни потрібно регулярно контролювати.

Ви також можете виявити, що за певних умов – наприклад, яскраве світло – ви можете помітити темну пляму в полі зору. Це явище так званих поплавків або плавучиків. Зазвичай вони викликані змінами гелю в оці і з’являються з віком. Плями можна побачити, коли нерозчинені частинки гелю розходяться і плавають у рідкому білку. Тіні, відкидані ними на сітківку ока, викликають видимі плями, які ви можете помітити, особливо при яскравому освітленні або коли ви дивитеся на освітлений екран.

Помітні плями в оці також можуть бути наслідком розриву невеликої кровоносної судини. Це може бути викликано багатьма різними факторами, зокрема підняттям особливо важких предметів або травмою області очей. У деяких випадках видимі плями під очима можуть також вказувати на інші захворювання, такі як цукровий діабет або високий кров’яний тиск.

У деяких випадках окуліст може призначити ліки. Іноді ваш лікар може направити вас до лікаря для подальших скринінгових тестів або порекомендувати операцію, щоб виправити будь-які проблеми з очима до того, як ваш зір постраждає. Іноді «плаваючі» можуть бути симптомом роз’єднаної сітківки, що вимагає негайного хірургічного втручання.

Темні плями на білку ока

Поява темних плям зазвичай є пігментованим невусом, відомим як меланін. Потрібне спостереження, а якщо змінюється, необхідно відвідати офтальмолога. Іноді такі плями можна видалити хірургічним шляхом, але їх рекомендується залишити, оскільки процедура може викликати непотрібні ускладнення. На жаль, причини розвитку пігментних змін кон’юнктиви до кінця не вивчені. Деякі з пігментних клітин надмірно накопичуються в одному місці під час розвитку. Бувають випадки, коли кількість пігментних клітин у певному місці нормальна, але є надмірна кількість пігменту.

При меланомі кон’юнктиви меланоцити можуть перетворюватися на ракові клітини під впливом сонячного світла. Цей рак зустрічається рідше, ніж меланома шкіри або внутрішньоочна меланома, і рідше зустрічається у людей з Африки та Азії.

Крапка на білому оці

Червона пляма в оці є ознакою розриву кровоносної судини. Хоча це не має серйозних наслідків, відвідати офтальмолога варто, так як іноді це один із симптомів субкон’юнктивального крововиливу або серйозних захворювань.

Однак, якщо червона пляма не пов’язана з будь-якими захворюваннями, вона спонтанно розсмоктується зазвичай через 10-14 днів. Іноді кровоносна судина в білку ока розривається і з’являється цятка у людей, які користуються погано підібраними контактними лінзами. Неадекватні лінзи викликають садна епітелію рогівки і ускладнюють обмін рідини під кришталиком. Занадто тісні контактні лінзи викликають печіння і печіння, подразнення лімба або судин кон’юнктиви. Субкон’юнктивальна кровотеча, з іншого боку, означає, що лінзи носяться занадто довго. Буває і так, що поява червоної плями є наслідком надмірної сухості ока. Причиною цього є занадто багато часу, проведеного за комп’ютером або в кімнатах з кондиціонерами. Часто додатковими симптомами сухого ока є пекучий біль і чутливість до світла.

Субкон’юнктивальний крововилив часто є наслідком подразнення очей. Червона пляма в оці також може бути викликано перенапруженням, кашлем, чханням, блювотою, запором або сміхом.

Іноді червона пляма виникає через неправильне лікування цукрового діабету або атеросклерозу. Цукровий діабет негативно впливає на стан кровоносних судин очей, може призвести до ретинопатії, тобто пошкодження сітківки. Атеросклероз, у свою чергу, робить кровоносні судини крихкими і схильними до розривів.

Червона пляма також може бути викликано раптовим підвищенням артеріального тиску, а також може з’явитися при прийомі ацетилсаліцилової кислоти, наприклад, аспірину або полопірину, а також при прийомі нестероїдних протизапальних препаратів, які призводять до кровотечі. Субкон’юнктивальний крововилив також може бути викликаний порушеннями згортання крові, а також дефіцитом вітаміну К.

Гормональні порушення також впливають на розрив судин. Під час вагітності дуже часто з’являються червоні плями на білку і навіть погіршення зору. Після пологів симптоми зникають самостійно.

пляма на білку ока

Пляма на білку ока у дитини

Поява плями на білку ока у дитини може бути пов’язано з водяною судиною ока, пігментною плямою або механічною травмою. Навіть якщо причина відома, не варто недооцінювати цю справу і обов’язково звернутися до лікаря та офтальмолога, особливо якщо у дитини світлі очі.

Пляма на білку ока – значить

Пігментні ураження найчастіше коричневі, коричнево-жовті, коричнево-сірі, сірі або чорні. Іноді амеланотичні зміни, тобто безбарвні, можуть бути рожевими або жовтими. Вони також походять з меланоцитів, але не виробляють пігмент.

Багато з цих змін не становлять загрози. Однак особливу увагу слід приділити підвищеним або нетипово локалізованим змінам. Звернення до лікаря необхідне, особливо якщо вогнище набуває іншої форми, коли змінюється ступінь насиченості барвником, з’являються нові вогнища або утворення грудочок.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial