Здоровий шлунок необхідний. Однак, на жаль, уникнути проблем зі шлунком дуже важко, особливо якщо ми живемо в стресах і їмо швидко і не дуже здорово. Тому ми все частіше боремося з метеоризмом, неприємним запахом з рота і відрижкою. Ці недуги дуже неприємні і, перш за все, неприємні. Крім того, деякі з їхніх симптомів можуть свідчити про захворювання набагато серйозніше, ніж легкі розлади травлення. Чи знаємо ми, що таке проблеми зі шлунком і як від них захиститися?

Метеоризм – неприємний і нездоровий
Здуття живота викликається газами, які накопичуються в кишечнику. Вони викликають неприємне відчуття наповненості і проявляються, наприклад, газами, яких кожному хотілося б уникати. Найчастіше це наслідок неправильного харчування, але іноді роздутий живіт після їжі може бути ознакою серйозних проблем зі здоров’ям. Отже, що може бути їх причиною?
- по-перше: надлишок білка в раціоні. Якщо ваша дієта містить занадто багато жиру, це може викликати газоутворення і газ. Занадто багато вуглекислого газу накопичується в кишечнику, що призводить до утворення газів.
- їсти занадто швидко. Якщо ми їмо швидко, жадібно і розмовляємо під час їжі, крім метеоризму, протягом дня спостерігається ще й збільшення окружності живота.
- Синдром роздратованого кишечника – тут здуття додатково супроводжується болями в животі, діареєю і запорами. Симптомами також є нудота, млявість, втома та мігрень. При таких симптомах обов’язково зверніться до лікаря.
- При цьому стані метеоризм виникає разом з болями в животі, що чергуються з діареєю або запором. Також можуть виникати нудота, млявість, втома, головні болі та занепокоєння. При появі цих симптомів зверніться до лікаря.
- Надлишок бактерій – проявляється метеоризмом і дуже неприємними газами. Основна їх причина – вживання занадто важких для перетравлення, а також великої кількості бобових. Бактерії в товстому кишечнику повинні працювати набагато інтенсивніше, що прискорює процес бродіння і тим самим запускає вигнання газів.
Так як же вберегтися від небажаного газоутворення? Перш за все, слід подбати про своє харчування. Добре стежити за своїм балансом: не їсти занадто багато білків і жирів, пити багато (негазованої) води, харчуватися дрібно, але часто. Їжте повільно, уникайте великої кількості бобових і займайтеся спортом. Крім того, можна використовувати кілька ефективних методів:
- трав’яні чаї – якщо трапилося з’їсти велику кількість їжі, пийте настій фенхелю, який має вітрогонну дію і дозволяє позбутися від їх надлишку (варто пити їх вдома або після їжі, оскільки їх дія може бути незручною в компанія)
- ходьба – фізична активність сприяє травленню і прискорює розщеплення їжі

Підстрибувати за їжею – ганебна недуга
Зазвичай ми асоціюємо їжу із задоволенням. Ситні та ситні мідії корисні, але відрижка після їжі не тільки неприємна, але й неприємна. Звідки береться ця недуга? Найчастіше відрижка пов’язана з порушенням роботи шлунково-кишкового тракту. Отже, відрижка – це виштовхування заковтнутого повітря, що знаходиться в стравоході або шлунку, через рот. Це типовий фізіологічний рефлекс – після їжі нижній стравохідний сфінктер має знижений тонус, а напруга стінок шлунка та його рухливість посилюються (завдяки їжі), що призводить до виведення проковтнутого повітря назовні. Крім того, крім звичайного відображення, яке призводить до неприємного запаху, є ще й порожнє відображеннятільки заковтуючи повітря. Обидва ці типи не дуже приємні і дуже неприємні, особливо в компанії. Причинами цих розладів є:
- надмірне вживання алкоголю, особливо пива
- певні ліки
- солодкі страви
- газовані напої
- фаст-фуд, чіпси, важка для перетравлення, важка їжа
- переїдання
- їжа, з’їдена під час стресу, в поспіху (що сприяє ковтанню повітря під час їжі, а отже також відрижці)
Як вирішити проблему частої відрижки ? Перш за все, необхідно змінити свої харчові звички. Тому рекомендується:
- прийом їжі невеликими порціями через невеликі і регулярні проміжки часу
- вживання легкої їжі, уникнення важкої їжі
- їсти повільно, їдять невеликі шматочки
- дуже ретельного пережовування їжі
- відмова від газованих напоїв, які сильно впливають на накопичення повітря в шлунку і стравоході
- запивання настою зім’ятого і звіробою перед їжею
Як бачимо, проблеми з травленням зустрічаються досить часто і особливо вражають людей, які люблять добре і добре поїсти. Тому, щоб захиститися від них, варто зосередитися саме на їжі – повільно їсти їжу, ретельно пережовуючи, і їсти легко, невеликими порціями через рівні проміжки часу. Дотримання простих правил може не тільки захистити від проблем з травленням, але й сприяти гігієні шлунка та схудненню. Варто також пам’ятати, що ми завжди можемо потягнутися за відповідними БАДами – більшість з них продаються в будь-якій аптеці без рецепта. Однак слід також пам’ятати, що при повторюваних і дуже важких недугах необхідно звернутися до лікар