3 lutego 2024

Алергія на трави – причини, симптоми, методи лікування

alergia na zioła - objawy

Фітотерапія – відомий і перевірений метод у боротьбі з багатьма недугами. Трави від алергії, такі як цистус, ромашка і примула, часто використовуються в натуральній медицині. На відміну від інших ліків, вони зазвичай не викликають побічних ефектів. Кропива дуже допомагає в боротьбі з алергією, оскільки володіє протизапальними властивостями і є багатим джерелом вітамінів (зокрема А і С). Симптоми алергії також полегшує золототисячник, що містить численні антиоксиданти. Використання трав є хорошим способом лікування алергії, якщо у вас немає алергії на них. На жаль, алергія на трави може з’явитися в будь-якому віці, тому варто знати, як вона проявляється, і якомога швидше видалити алерген.

Підвищена чутливість до трав зустрічається порівняно рідко, але діагностувати захворювання досить складно. Алергічні реакції у людини з алергією на певну траву можуть з’явитися як після вживання свіжої рослини, так і після використання косметичного засобу з його додаванням. Які трави є найбільш чутливими? Як проявляється цей вид алергії і яке лікування? Детальну інформацію можна знайти в статті.

Алергія на трави – причини

Чому деякі з нас борються з алергією? Алергія може бути викликана практично будь-яким фактором, який наш організм розпізнає як невідомий. Це тип розладу імунної системи, який не реагує належним чином на деякі речовини, які надходять в організм. Імунна система починає «боротися» з алергеном, що супроводжується неприємними недугами. Хоча алергія може з’явитися як реакція на тривалий вплив сильного алергену, схильність до сенсибілізації зазвичай передається через гени.

Алергічна реакція, яка виникає після вживання певної трави або спеції, у багатьох випадках може бути пов’язана з алергією на пилок – тоді ми маємо справу з перехресною алергією. У людей з алергією на пилок берези та полинію можуть виникнути симптоми алергії, особливо після вживання фенхелю, анісу, кмину та коріандру. У свою чергу людям з алергією на пилок трав’янистих рослин слід виключити зі свого раціону мускатний горіх, імбир і корицю. Продукти, які викликають симптоми алергії, також можуть включати деякі фрукти, такі як авокадо, банан, полуниця, папайя та яблука.

Алергія на трави – симптоми

Алергія на трави викликає ті ж симптоми, що і будь-яка харчова алергія. До них належать:

  • поліноз
  • запаморочення
  • кон’юнктивіт

Крім перерахованих вище недуг, можуть з’явитися і незначні зміни шкіри. Пам’ятайте, що симптоми алергії можуть бути різними, а їх вираженість залежить від кількості споживаних трав і інтенсивності алергенних властивостей даної речовини. Дуже важливо вчасно виявити алергію, щоб ефективно полегшити її симптоми.

алергія на трави

Анафілактичний шок – що це таке і як його розпізнати?

Варто знати, що таке анафілактичний шок, адже він може виникнути у будь-якої людини, яка бореться з харчовою алергією у реакції на контакт з алергеном. Найчастіше зустрічається у маленьких дітей і жінок. Основними симптомами шоку є сильне запаморочення, осиплість голосу, задишка, серцебиття, а в деяких випадках також блювота та діарея. Під час анафілактичного шоку артеріальний тиск різко падає, що може призвести до втрати свідомості, а в крайніх випадках до смерті. Щоб запобігти наслідкам анафілактичного шоку, необхідно якомога швидше дати хворому адреналін, який надає скоротливу дію на судини, що відновлює нормальний тиск.

Які трави є найбільш чутливими?

Найбільш алергенними травами є: коріандр, материнка, фенхель і селера. Серед трав із середнім ризиком виникнення симптомів алергії є кориця, базилік, кмин, прованські трави, паприка та ялівець. Найменш алергенними є естрагон, чабер, гвоздика, імбир, мускатний горіх, лавровий лист, кардамон, ваніль, чебрець, шавлія і майоран.

Цікаво, що деякі трави можуть викликати алергію лише при безпосередньому контакті зі шкірою – наприклад, ромашка. Це означає, що людині, у якої виникла алергічна реакція на настій ромашки, не доведеться відмовлятися від пиття ромашкового чаю.

Фотосенсибілізуючі трави – перелік

Фотосенсибілізуючі трави – це рослини, які підвищують чутливість організму до сонячного світла. Може викликати алергію на сонце. Люди, які проходять лікування фотосенсибілізуючими травами, повинні звести до мінімуму перебування на сонці. Для запобігання неприємних симптомів варто регулярно користуватися кремами з УФ-фільтром. При тісному контакті з сонцем фототоксичні трави, що застосовуються всередину, можуть викликати еритему, набряк, почервоніння, алергічну екзему, а в деяких випадках і сонячні опіки. Речовини, що містяться в травах, під впливом сонячних променів виділяють вільні радикали, що призводить до гострих запальних реакцій.

Найбільш фотосенсибілізуюча рослина — звіробій, який використовується, в тому числі, для лікування депресії. Інші фототоксичні трави включають:

  • звичайна рутина
  • польовий хвощ

Алергія на трави і вживану косметику

Підвищена чутливість до трав також може з’явитися після використання деяких косметичних засобів з додаванням деяких рослинних речовин. Найбільш вразливі люди з вимогливою, ніжною шкірою. У чутливої ​​шкіри значно знижений захисний бар’єр, а це означає, що інгредієнти косметичного засобу проникають трохи глибше, викликаючи алергічні реакції. У цьому випадку може з’явитися косметичний дерматит, який є основною причиною контактного дерматиту, контактної кропив’янки, порушення пігментації.

Основними симптомами косметичного дерматиту є почервоніння, свербіж, стягнення шкіри, пустули, везикули та папули. Людям з алергією на трави слід уникати ароматних кремів і препаратів з додаванням великої кількості консервантів.

Варто знати, що в парфуми часто додають трави і фрукти, які викликають алергію (наприклад, бергамот або лимон, які роблять вас більш чутливими до сонця).

Алергія на трави - лікування

Алергія на трави і вагітність

Вагітність – особливий період для жіночого організму. У цей час варто звернути особливу увагу на споживані продукти, оскільки деякі з них можуть негативно позначитися на малюкові. Ось спеції, яких слід уникати:

кориця – в ній міститься велика кількість кумарину, який шкідливий для печінки. Кумарин збільшує ризик викидня і призводить до багатьох вад розвитку у дитини – він, серед іншого, може викликати порушення росту.

Алое – хоча рослина часто використовується в натуральній медицині через його бактерицидні властивості, воно може викликати небезпечну закладеність матки і передчасні скорочення у вагітних жінок.

Женьшень – хоча він позитивно впливає на мозок дорослої людини, досі невідомо, як він впливає на плід, тому під час вагітності його краще уникати.

чебрець, розмарин – ці трави підвищують ризик викидня і негативно впливають на серце, яке під час вагітності відчуває сильне навантаження.

шавлія – часте вживання його може призвести до передчасних пологів. Також шавлія сприяє зниженню кількості виробленого молока, тому при грудному вигодовуванні також слід виключити його зі свого раціону.

Якщо у жінки була харчова алергія до вагітності, гормональні зміни можуть полегшити або погіршити її симптоми. Іноді перші симптоми алергії можуть з’явитися під час вагітності. Не забудьте повідомити лікаря, який веде вашу вагітність, про всі ліки, які ви приймаєте – саме в цей період він підбере терапію таким чином, щоб вона була повністю безпечною для дитини. Деякі симптоми, які стикаються з алергеном, можуть бути небезпечними для плода (наприклад, напад астми, що сприяє гіпоксії), тому жінкам не слід недооцінювати алергію. До дозволених при вагітності трави належать кропива, ромашка, золотарник, які полегшують симптоми алергії.

Діагностика та лікування

Пам’ятайте, що не ігноруйте перші сигнали, які подає нам ваш організм, оскільки це може посилити симптоми і призвести до серйозних ускладнень, таких як астма. Як діагностувати алергію на конкретну речовину? Найчастіше лікар діагностує алергію після опитування пацієнта. Потім необхідно провести основні тести, включаючи тести на пластирі, шкірні прик-тести та специфічні тести на IgE. Якщо, незважаючи на виражені симптоми, результати тесту не підтверджують алергію, пацієнта піддають провокаційному тесту, який полягає в поступовому введенні йому все більших доз алергену.

Щоб подбати про своє здоров’я, потрібно лише трохи змінити свої щоденні звички. Найефективнішим методом лікування алергії на трави є повне виключення алергену. Пам’ятайте, що найбільш алергенними є свіжі трави, тому в разі алергії слабоалергенні трави завжди потрібно піддавати термічній обробці. Однак у немовлят і дітей з діагнозом алергія їх слід повністю виключити з раціону. У деяких випадках лікар може також призначити антигістамінні та протизапальні препарати.

Люди, які страждають на алергію, повинні бути особливо обережними, коли приймають популярні трав’яні препарати та добавки, які відпускаються без рецепта – пам’ятайте, що завжди уважно читайте інструкції. Також важливо правильно підібрати делікатну косметику, щоб уникнути запалень.

Алергія на трави – причини

Dagmara

Wizażystka z zawodu. Copywriterka z zamiłowania. Uwielbia upiększać. Siebie i innych. Jej treści znajdziecie w różnych działach.

View all posts by Dagmara →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial