13 kwietnia 2024

Kiedy warto zdecydować się na przeszczep włosów?

Utrata włosów to zawsze niemiłe doznanie. Nadmierne wypadanie włosów może występować zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Wiele osób myśli o zabiegu przeszczepu włosów. Z przeszczepem włosów zawsze wiążą się znaczne koszty, ale transplantacja włosów zdecydowanie poprawia samopoczucie i zwiększa samoakceptację. W artykule wyjaśniamy, kiedy warto zdecydować się na przeszczep włosów.

  1. Czy przeszczep włosów to jedyne wyjście?
  2. Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep metodą FUE?
  3. Rekonwalescencja w przypadku przeszczepu włosów

W dzisiejszych czasach dominuje kult młodości. W zasadzie każdy chce prezentować się w atrakcyjny sposób. Włosy to jedna z wizytówek każdego człowieka. Łysienie może pojawić się z wielu przyczyn. Mogą to być między innymi powikłania po COVID-19, gdzie wielu pacjentów zgłaszało problem z wypadaniem włosów. Bardzo często występuje łysienie plackowate lub łysienie androgenowe. Jedną z przyczyn może być też nieprawidłowa pielęgnacja włosów. Może tutaj chodzić o niewłaściwie dobrany szampon do włosów, odżywkę i przesadne używanie suszarki do włosów. Więcej informacji o tym, czy da się uratować mieszki włosowe i przyczynić do naturalnego wzrostu włosów, można przeczytać na stronie https://przeszczczepywlosow.pl/

Czy przeszczep włosów to jedyne wyjście?

W przypadku problemu łysienia można spróbować stosowania specjalistycznych produktów do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Przy czym warto zareagować od razu, gdy pojawią się pierwsze objawy tego problemu. Łysienie może występować u coraz młodszych ludzi. Stereotypy takie jak utrata włosów po 40 roku życia niekoniecznie muszą być prawdziwe. Z tego względu każdy, kto chce mieć piękne i gęste włosy, musi o nie dbać cały czas. Przykładowo po grypie można zacząć tracić włosy — jest to moment, w którym trzeba udać się do lekarza lub farmaceuty. Stosowanie odpowiednich suplementów diety i kosmetyków pielęgnacyjnych może zahamować proces wypadania włosów i myślenia o przeszczepie włosów. W innym razie niezbędny może okazać się przeszczep włosów metodą FUE, która aktualnie jest najbardziej popularna na całym świecie. Zabieg przeszczepu włosów można wykonać w Polsce lub poza granicami kraju. Do transplantacji włosów należy przygotować się nie tylko finansowo, ale i psychicznie. Bezpośrednio po zabiegu pacjent nie zobaczy efektów, a na bujne włosy trzeba będzie nieco poczekać. Może też występować ryzyko odrzucenia przeszczepu. W pierwszej kolejności celem wykonania zabiegu przeszczepu włosów trzeba przejść przez postępowanie kwalifikacyjne do zabiegu. Lekarz oceni, która metoda przeszczepu włosów będzie dla danego pacjenta najkorzystniejsza. 

Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep metodą FUE?

Przeszczep włosów FUE jest tak popularny, gdyż po zabiegu nie ma widocznej blizny. Ryzyko pojawienia się jakichkolwiek infekcji jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku innych metod. Co ważne, czas rekonwalescencji jest krótszy. Jeśli chodzi o ból, to dzięki lekom przeciwbólowym dostępnym bez recepty, niemiłe doznania mijają po upływie doby. Ta metoda daje naturalny efekt. Inną bardzo ważną zasadą jest to, że w przypadku przeszczepu włosów metodą FUE nie jest konieczne znieczulenie ogólne. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. 

Rekonwalescencja w przypadku przeszczepu włosów

Pacjent, który miał przeszczepione włosy, wymaga rekonwalescencji. Przy zabiegu transplantacji włosów za pomocą metody FUE pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania w ciągu tygodnia. Natomiast trzeba stosować się do zaleceń pielęgnacyjnych, które wydawane są przez klinikę medycyny estetycznej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial