19 kwietnia 2024

Krem na szyję – czy warto go stosować

krem na szyję herbivore brighten

Nakładanie kremu na twarz to podstawa codziennej pielęgnacji. O tym prostym zabiegu pamięta wiele kobiet, niestety większość z nich podczas porannej i wieczornej pielęgnacji zapomina o szyi i dekolcie. Tymczasem skóra w tych obszarach ciała jest niezwykle delikatna i wrażliwa, a przez to wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji. Regularne i odpowiednie dbanie o nią pomoże w opóźnieniu procesów starzenia się i sprawi, że naskórek w tym miejscu będzie jędrny. Jaki krem na szyję stosować?

zestaw do pielęgnacji szyi herbivore brighten

Dlaczego warto smarować szyję kremem?

Skóra na szyi jest wyjątkowo cienka, a przy tym praktycznie wcale nie posiada gruczołów łojowych. Taka jej budowa sprawia, że bardzo szybko pojawiają się na niej efekty starzenia się. Proces ten przyspiesza dodatkowo działanie słońca, które powoduje szybką utratę elastyczności przez naskórek. W efekcie nawet w bardzo młodym wieku może pojawić się obwisła skóra na szyi, zmarszczki czy inne nieestetyczne objawy upływu lat. Niestety, aby je usunąć, trzeba poddać się zabiegom medycyny estetycznej. Aby tego unikać, można jednak regularnie dbać o skórę szyi.

Jak pielęgnować skórę i dekolt?

Podstawą pielęgnacji szyi i dekoltu są kremy. Te należy stosować codziennie. Aby jednak były one skuteczne, warto sięgać po preparaty z odpowiednimi substancjami. Taki krem Clinique pojawia się https://tagomago.pl/collections/pielegnacja-twarz-kremy/producent-clinique, a dedykowany jest on kobietom w różnym wieku. Zawiera on cenne dla skóry substancje nawilżające takie jak gliceryna czy kwas hialuronowy, a także oleje, masła, roślinne antyoksydanty, witaminy, retinol i peptydy. Te składniki na skórę szyi i dekoltu działają wielokierunkowo i anti-aging. Wynika to z tego, że stymulują one fibroblasty do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny.

Czy na szyję i dekolt można nakładać krem do twarzy?

Kremy, które na co dzień wykorzystujemy do pielęgnacji twarzy, z powodzeniem mogą być stosowane na szyję i dekolt. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy do twarzy stosuje się kremy przeznaczone do cery tłustej, bardzo tłustej lub trądzikowej. Wtedy to poniżej linii żuchwy należy nakładać inny specyfik – najlepiej ten bardziej treściwy z masłem shea lub olejkami.

specyfik do nakładania na szyję

Warto też pamiętać, że na szyję można nakładać sera, które stosuje się do pielęgnacji twarzy. Te najbardziej pożądane opierają się na kwasie hialuronowym, witaminie C i niacynamidzie.

Co oprócz kremów?

Oprócz standardowego kremu pielęgnującego szyję i dekolt trzeba codziennie chronić się przed zgubnymi efektami promieniowania słonecznego. Cienki naskórek w tym obszarze ciała jest bowiem narażony na przebarwienia, pojawienie się piegów, plam pigmentacyjnych. Przed wyjściem z domu na szyję i dekolt najlepiej nałożyć krem z filtrem co najmniej 15 SPF.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial