23 czerwca 2024

Krzem organiczny na stawy – zastosowanie, efekty, opinie

krzem organiczny

Choroby zwyrodnieniowe stawów, zapalenia i krzywica to częste dolegliwości osób w podeszłym wieku, ale nie tylko. Jak wiadomo, częstą przyczyną schorzeń kostno-stawowych jest niedobór krzemu. W związku z tym, warto na bieżąco dbać o zróżnicowaną dietę, bogatą w cenne pierwiastki. Niestety, choroby stawów są bardzo bolesne. Powodują obrzęki, wrażliwość i ogólne osłabienie. Zażywanie krzemu organicznego w tabletkach jest świetnym rozwiązaniem na wszystkie dolegliwości tego typu. Jakie efekty przynosi kuracja pierwiastkiem i na czym polega jego działanie? Czy krzem organiczny na stawy działa?


Objawy niedoboru krzemu

Krzem to minerał niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co ważne, ten cenny składnik wpływa nie tylko na stan naszego zdrowia, ale także na wygląd ciała, włosów i paznokci. Jak rozpoznać, że organizm odczuwa niedobory pierwiastka? Jednym z pierwszych objawów niedostatku krzemu są matowe i łamliwe paznokcie. W dalszej fazie dochodzi do znacznego osłabienia włosów, które w konsekwencji bezustannie się kruszą i rozdwajają. W skrajnych przypadkach kosmyki mogą nawet wypadać. Do symptomów deficytu minerału należy także obniżenie kondycji skóry, co jest szczególnie dokuczliwe w przypadku pań. Co ważne, niedobór krzemu prowadzi także do pogorszenia stanu stawów, a także kości.

Krzem – na co pomaga?

gabinet lekarski

Dostarczanie do organizmu optymalnej ilości krzemu znacznie poprawia wygląd skóry. Suplementy diety zawierające pierwiastek polecane są osobom, które zmagają się z częstymi zapaleniami, czy też nieestetycznym trądzikiem. Dieta bogata w cenną substancję sprawia, że włosy przestają się rozdwajać i łamać, a na dodatek są mniej matowe. Krzem wspomaga także proces regeneracji naskórka oraz syntezy kolagenu. Dzięki temu, osoby, które spożywają wystarczającą ilość produktów, bogatych w pierwiastek, wolniej się starzeją. Jednak, przede wszystkim, minerał bierze udział w procesach zrastania się kości. Wszystko dlatego, że jest jednym z głównych składników tkanki łącznej, a także chrząstek. Co ważne, suplementacja jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na chorobę zwyrodnieniową stawów. Jak to możliwe? Krzem przede wszystkim wzmacnia stawy, co pozwala na ich lepsze funkcjonowanie. Ponadto, uzupełnienie niedoborów pierwiastka wspomaga odchudzanie, a jak wiadomo, utrata kilogramów sprzyja eliminacji nieprzyjemnych objawów zapalenia stawów. Warto dodać, że minerał wspomaga leczenie miażdżycy, ponieważ zapobiega zmniejszaniu światła naczyń krwionośnych. Co więcej, składnik wspiera także elastyczność żył i tętnic.

Krzem – zastosowanie i właściwości pierwiastka

Specjaliści potwierdzają, iż krzem odpowiada za wiele ważnych funkcji. Pierwiastek jest niemalże niezbędny do prawidłowej pracy układu kostnego i krwionośnego. Jego niedobór prowadzi do poważnych schorzeń takich jak miażdżyca czy zwyrodnieniowe zapalenie stawów. Biorąc pod uwagę, że minerał ma mnóstwo pozytywnych właściwości, nic dziwnego, że jego stosowanie przynosi zadowalające rezultaty.

Wzmacnianie tkanek

krzem organiczny na stawy

Jedną z najważniejszych właściwości krzemu jest zdolność do wzmacniania tkanek, a przede wszystkim stawów. Pierwiastek jest niezbędny podczas syntezy kolagenu i elastyny. W związku z tym, zażywanie minerału pozwala odzyskać jędrną skórę. Co więcej, krzem organiczny jest budulcem tkanki łącznej. Dzięki niemu, w organizmie dochodzi do wzmocnienia stawów, ścięgien, a nawet naczyń krwionośnych. Warto dodać, że suplementacja pierwiastkiem pozwala na mineralizację osłabionych paznokci, włosów a także kości. Dzięki temu, podczas kuracji krzemowej kobiety przestają skarżyć się na wypadanie kosmyków, a osoby, dotychczas podatne na urazy, przestają zmagać się z kontuzjami.

Regulacja funkcjonowania organizmu

Krzem organiczny bierze udział w wielu ważnych procesach. Pierwiastek jest niemalże niezbędny do prawidłowej pracy układu kostno-stawowego, ale nie tylko. Minerał uczestniczy w przemianie materii, a także w detoksykacji. Podczas suplementacji organizm zdolny jest do sprawniejszego usuwania niebezpiecznych toksyn i złogów, co pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów. Tabletki z krzemem pozwalają także przyśpieszyć zrastanie się kości, nawet po rozległych złamaniach. Spożywanie dostatecznej ilości minerału zapobiega odkładaniu się blaszki miażdżycowej, co reguluje tempo przepływu krwi przez naczynia krwionośne. Regularne zażywanie krzemu pozwala zwiększyć odporność organizmu na różnego rodzaju zakażenia. Co ciekawe, dieta bogata w mikro- i makroelementy stymuluje prace mózgu oraz wspomaga koncentrację. Ponadto, dowiedziono, iż osoby zażywające pierwiastek rzadziej chorują na bolesne zapalenia stawów i inne schorzenia układu kostno-stawowego.

Krzem organiczny w tabletkach

Niestety, znaczna część naszego społeczeństwa nie dba o zróżnicowaną dietę. Potrawy przygotowywane przez Polaków najczęściej nie zawierają warzyw, tylko wysokoprzetworzone, bezwartościowe produkty. Posiłki ubogie w zboża i jarzyny prowadzą do występowania niedoborów krzemu. Dlatego też, coraz więcej osób cierpi na deficyt pierwiastka w organizmie. Aby skutecznie uzupełnić braki tego cennego składnika, warto zdecydować się na zakup suplementów diety. Profesjonalne środki z krzemem organicznym dobrze się przyswajają, przez co prowadzą do uregulowania pracy układu kostno-stawowego. Tabletki będące źródłem pierwiastka polecane są w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów. Specjaliści polecają zażywanie krzemu organicznego osobom, które mają problemy z częstymi kontuzjami i urazami. Co ważne, w sklepach można zakupić wieloskładnikowe suplementy o bardzo złożonym działaniu. Dzięki nim, możliwe jest uzupełnienie niedoborów innych mikro i makroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Krzem – suplement diety na różne dolegliwości

owoce i warzywa

Tabletki z krzemem organicznym są w stanie zapobiec wielu chorobom. Dostarczanie optymalnej dawki pierwiastka zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia miażdżycy, złamań czy chorób stawów. Nic dziwnego, że wielu specjalistów zaleca suplementację w przypadku zwiększonego ryzyka zachorowania na schorzenia kostno-stawowe. Na jakie dolegliwości może pomagać zażywanie suplementów diety z krzemem?

 • Choroby zwyrodnieniowe stawów,
 • zmiany skórne takie jak trądzik pospolity czy liszaj,
 • zbyt szybkie starzenie się skóry,
 • problemy z prawidłowym działaniem układu kostno-stawowego,
 • częste złamania kości,
 • osłabione stawy,
 • odkładanie się w tętnicach blaszki miażdżycowej,
 • łysienie,
 • zapalenie stawów,
 • łamliwość paznokci,
 • nieprawidłowe funkcjonowanie nerek.

Krzem organiczny – opinie o działaniu

Wiele osób zmagających się z zapaleniem stawów, decyduje się na suplementację minerałem. Na forach internetowych można znaleźć opinie kobiet, które potwierdzają, że dzięki zażywaniu tabletek ich stawy znacznie się wzmocniły. Co więcej, wiele pań pisze, iż krzem pomógł im nie tylko odzyskać dawną siłę, ale także zregenerował ich włosy i sprawił, że paznokcie przestały się kruszyć. Z kolei, mnóstwo mężczyzn zauważyło, że uzupełnienie niedoborów pierwiastka pozwoliło im wyleczyć zapalenie stawów, przez co mogli więcej ćwiczyć. Ponadto, osoby zmagające się z ciągłymi kontuzjami, zauważyły, iż od czasu rozpoczęcia kuracji krzemowej są znacznie mniej podatne na różnego rodzaju urazy. Biorąc pod uwagę skuteczne działanie, nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup profesjonalnych preparatów z krzemem.

Krzem organiczny – cena i dostępność

ziarna

Suplementy diety na bazie krzemu są ogólnodostępne. Można zakupić je nie tylko w aptekach, ale także w sklepach internetowych. W zależności od tego, czy decydujemy się na tabletki z samym krzemem czy z innymi minerałami, cena preparatów znacznie się różni. Jeżeli chodzi o medykamenty, jedno jest pewne – nie należy na nich oszczędzać. Zdecydowanie lepiej kupić droższe tabletki o bezpiecznym składzie, niż tańsze kapsułki z dodatkiem niebezpiecznych związków chemicznych. Co więcej, suplementy diety, które kosztują nieco więcej, najczęściej są bardziej skuteczne. Ich składniki lepiej się przyswajają, dlatego też odznaczają się dużą wydajnością.

Krzem – występowanie w produktach

Najpopularniejszym źródłem krzemu jest skrzyp, który zawiera go naprawdę bardzo dużo. Dlatego też, osobom zmagającym się z zapaleniem stawów poleca się wypijanie ziołowych naparów. Pierwiastek znaleźć można także w pokrzywie, podbiale i ziarnach zbóż. Co więcej, krzem organiczny występuje także w skórce owoców. Nic więc dziwnego, że babcie w dzieciństwie zabraniały nam obierać jabłek czy gruszek. To, że skórka zawiera wiele cennych właściwości dowiedziono już dawno temu. Świetnym źródłem pierwiastka, jest także nieprzetwarzana woda źródlana. Należy jednak pamiętać, że ta wodociągowa jest niemalże całkowicie pozbawiona minerału. Do organizmu każdego dnia powinniśmy dostarczać ponad 20 mg krzemu. Aby zaspokoić zapotrzebowanie na pierwiastek, najlepiej sięgać po wywar ze skrzypu, mleczko pszczele i owoce takie jak winogrona czy jabłka. Co więcej by zapobiec deficytom minerału, można zwiększyć ilość zjadanych warzyw i ziaren bogatych w błonnik. Jeżeli zmiana jadłospisu nie wystarczy, konieczne będzie zakupienie profesjonalnego preparatu.

Niestety, bywa tak, że nadmierne spożywanie suplementów diety bogatych w mikro- i makroelementy może prowadzić do ich przedawkowania. Co więcej, hiperwitaminoza bardzo często niesie za sobą o wiele poważniejsze skutki niż awitaminoza. Jeżeli chodzi o krzem, do tej pory specjaliści nie spotkali się z przypadkiem przedawkowania minerału. Według dietetyków dostarczenie do organizmu zbyt dużej ilości pierwiastka z pożywieniem jest niemalże niemożliwe. Mimo wszystko, podczas zażywania suplementów diety należy ściśle przestrzegać odpowiedniego dawkowania. Zwłaszcza, jeżeli tabletki krzemu zawierają także inne składniki.

Katarzyna Kroteniuk

Redaktor naczelna bloga diet4u.org

View all posts by Katarzyna Kroteniuk →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial