28 czerwca 2024

Stosunek z przypadkową osobą – jazda bez trzymanki

stosunek z przypadkową osobą - całująca się para

Stosunek z przypadkową osobą – uwaga na zdrowie

Nie jest chyba koniecznym opisywanie, w jakich okolicznościach może dojść do tego rodzaju zbliżenia. W dzisiejszych czasach bez wątpienia jest to co raz częstsze zjawisko. Co raz więcej ludzi wybiera życie singla, a rozwój aplikacji randkowych i mediów społecznościowych, doprowadził do sytuacji, w której zawieranie znajomości „na chwilę”, skierowanych na stosunki seksualne bez zobowiązań stało się powszechne. Niektóre osoby robią to w sposób przemyślany i nie narażają się na przykre konsekwencje. Niestety część z osób decydujących się na tego rodzaju relacje nie zdaje sobie sprawy, z jak ogromnym ryzykiem może być to związane. Część przypadkowych stosunków jest efektem relacji z wyżej wspomnianych portali i aplikacji. Jednakże, w tych przypadkach mamy możliwość na pobieżne poznanie osoby ze względu na czas pomiędzy komunikacją, a spotkaniem. Należy pamiętać jednak o przypadkach, w których podejmowane są spontaniczne decyzje o stosunku np.  w sytuacji odurzenia alkoholem czy narkotykami.

stosunek z przypadkową osobą - sex

Sytuacje w których stosunek z przypadkową osobą niesie za sobą zagrożenia.

Takie sytuacje niestety mają miejsce coraz częściej, chociażby w klubach, czy innych miejscach rozrywki, w których atmosfera sprzyja do zapoznawania przypadkowych osób oraz doprowadzenia do przygodnych kontaktów seksualnych. Jest to bardzo niebezpieczne zachowanie i może doprowadzić do poważnych i długotrwałych problemów. Zacznijmy jednak od tego, że część z tych kontaktów może być zainicjowana poprzez substancje psychotropowe, lub narkotyki, które w znaczny sposób mogą zaburzyć sposób myślenia. Na temat zachowania ostrożności w miejscach zabaw powstało wiele kampanii reklamowych i artykułów. Mimo to, problemy tej natury nadal się pojawiają. Nie chodzi oczywiście tutaj o tak skrajne sytuacje jak gwałty, tylko o takie w których np. jedna z osób, w ferworze zachwytu i podniecenia, zapomni o antykoncepcji, która w znaczny sposób pozwala ograniczyć ryzyko choroby czy niechcianej ciąży. Jest to bezdyskusyjnie najbardziej istotny element, w momencie przygodnego seksu.

stosunek z przypadkową osobą

Wczesne macierzyństwo jako skutek przypadkowego seksu

Jest to dość kontrowersyjny temat, który warty jest uwagi ze względu na częstość występowania problemu. W wielu przypadkach kończy się on usunięciem dziecka, czyli aborcją, której sam temat wywołuje w społeczeństwie sprzeczne emocje. Często przeprowadzenie tego typu zabiegu może okazać się niebezpiecznym dla kobiety. W niektórych wypadkach może nawet doprowadzić do bezpłodności. Warto pamiętać o czynnikach psychicznych. Nie wiemy jak zabieg aborcji lub urodzenie niechcianego dziecka wpłynie na psychikę kobiety. Pojawia się ewentualność urodzenia dziecka i wychowywania go z mężczyzną przypadkowego stosunku. A co za tym idzie stworzenie rodziny i dokonania próby znormalizowania relacji, co może okazać się bardzo trudne. Inne przypadki często sprowadzają się do tego, że kobieta zostaje sama z dzieckiem, ponieważ nie ma odwagi, albo możliwości poinformowania partnera seksualnego o zaistniałej sytuacji. Czasem sam przypadkowy partner ucieka od odpowiedzialności.

 leki na potecje

Położenie, w którym znajdzie się kobieta w ciąży po przygodnym seksie, może być szkodliwe dla obydwu stron. Ze względu na zdrowie psychiczne, fizyczne, a także losy dziecka, na którym mogą się odbijać skutki takich decyzji. Nie ma moralnego prawa do oceny wyboru w tej kwestii.

Przygodny stosunek seksualny a choroby weneryczne

stosunek z przypadkową osobą - choroby

Są to choroby przenoszone drogą płciową i trzeba pamiętać o tym, iż użycie prezerwatywy nie daje stu procentowego bezpieczeństwa. Najważniejsze w takim przypadku jest to, aby nie pozwolić chorobie się rozwinąć, bo może to doprowadzić do kalectwa, a nawet śmierci. Pierwsze objawy choroby łatwo jest zaobserwować. W większości przypadków objawami chorób wenerycznych są między innymi ropne wydzieliny z organów płciowych, pieczenie cewki moczowej podczas oddawania moczu czy występowanie owrzodzenia jamy ustnej lub narządów płciowych. W razie pojawienia się wyżej wymienionych objawów, bezzwłocznie należy udać się do lekarza. Każda z chorób wenerycznych jest bardzo niebezpieczna, jeśli pozwoli jej się rozwinąć. Im wcześniej zdiagnozujemy konkretną chorobę, tym wcześniej pozbędziemy się wstydliwego problemu. Leczenie, w zależności od stadium rozwoju choroby, opiera się na przyjmowaniu antybiotyków, które przepisuje lekarz. Jeśli dojdzie do poważnego rozwoju choroby, konieczna może być hospitalizacja.

 leki na potecje

Kiła po stosunku z przypadkową osobą

Choroba zwana również pod nazwą syfilis, jedna z najgroźniejszych chorób wenerycznych, potrafi się przenieść nawet na płód. Z jej występowaniem można się spotkać tak samo często, jak z zakażeniem wirusem HIV. Objawami są charakterystyczne narośle, przypominające owrzodzenie w okolicach narządów płciowych. Należy również podkreślić, iż chory na kiłę jest zakaźny, więc jeśli jest on świadomy swojej choroby, powinien zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi osobami. W niektórych wypadkach kiła jest chorobą trudno wykrywalną, z uwagi na występowanie owrzodzeń w skrytych miejscach. Jak każda choroba weneryczna, im wcześniej wykryta, tym łatwiejsza do zwalczenia.

stosunek z przypadkową osobą - kobieta

Inicjacja seksualna z przypadkową osobą – pośpiech złym doradcą

Wraz z rewolucją seksualną i coraz większą świadomością społeczeństwa, seks przestaje być tematem tabu. Coraz częściej poruszane są kwestie tego jak bardzo istotnym elementem związku staje się współżycie. Co za tym idzie temat pierwszego razu staje się istotny i głośny wśród bardzo młodych osób. To skutek obniżającego się wieku inicjacji seksualnej na całym Świecie. To partnerzy powinni świadomie i samodzielnie podejmować decyzję o tym kiedy rozpoczną życie seksualne.

Ciąża skutkiem przypadkowego seksu

stosunek z przypadkową osobą - ciąża

Ciąża z przypadkowym mężczyzną może negatywnie wpłynąć na całe życie. Nie wiemy czy osoba ta zagwarantuje nam stabilność życiową, a wychowanie dziecka samotnie może być ogromnym wyzwaniem. Do przypadkowej ciąży może dojść, kiedy para zapomni lub celowo nie użyje żadnego ze środków antykoncepcyjnych. Po alkoholu często przekraczane są bariery psychiczne. Chorobę weneryczną można wyleczyć, a wychowanie dziecka to proces długi i wymagający. Nie należy zatem polegać na metodach tak zwanej metody przerywanej. Wydaje się, że nie może dojść do zapłodnienia w takim momencie, jednak jest tylko pozorne. Nasienie może się przedostać i tak w czasie kopulacji. To prawda, że w tym momencie, żadna z metod nie jest w stanie zapewnić 100% gwarancji, jednak jest w stanie w jakiś sposób zminimalizować ryzyko zajścia w niechcianą ciążę. Antykoncepcja to jedno rozwiązanie, które jest dobre, ale wtedy, kiedy idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem.

Promiskuityzm poszerza błędne postrzeganie seksualności i stosunków seksualnych

stosunek z przypadkową osobą - gra wstępna

Związany jest on z kontaktami seksualnymi pozbawionymi jakichkolwiek uczuć, z przypadkowymi partnerami seksualnymi. Znany jest on nawet w grupach pewnego gatunku szympansów. Nie jest to przypadek obcy gatunkowi ludzkiemu. Badania wskazują na to, iż jest to swojego rodzaju zjawisko, pochodzące z zaburzeń psychicznych. Przykładem mogą być osoby, które są w fazie pokwitania i znajdą się np. w stanie depresji. To często okres buntu, w którym młode osoby poszukują własnego ja. Ważne jest wtedy wsparcie i wskazanie wzorców postępowania. Często rozpoczynają inicjację seksualną bez świadomości na temat seksu. Często są to niezdrowe relacje, w których partnerzy wykorzystują słabość drugiego partnera. To okres, w którym buzują hormony, a emocjonalność i stałość relacji może być zaburzona. Droga do odnalezienia własnej ścieżki, bez odpowiedniej pomocy może stać się błędnym kołem, a w efekcie doprowadzić do uszczerbku emocjonalnego.

 leki na potecje

Podsumowując

Stosunki z przypadkowymi osobami to zjawisko, o którym powinno się mówić. Ze względu na to, że ryzyko chorób staje się coraz większe. Warto więc zwracać uwagę i mówić o tym, że czas poświęcony  tworzeniu relacji może nie jest czasem zmarnowanym. Seks z osobą, którą darzymy zaufaniem i miłością przynosi korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Chwila nieprzemyślanej przyjemności, może potem drogo kosztować. Może spowodować również konieczność ułożenia sobie życia w sposób, o którym nigdy nie myśleliśmy.

Patryk Obadowski

Ćwiczy na siłowni. Biega po górach. Pływa na basenie. Człowiek sport. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Pisanie o zdrowiu to jego kolejna pasja, którą postanowił uzewnętrznić na naszym blogu.

View all posts by Patryk Obadowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial