26 czerwca 2024

Jakie akcesoria do kawy zabrać w podróż?

Jakie akcesoria do kawy zabrać w podróż

Zbliżające się lato to czas wyjazdów, rodzinnych wycieczek i przygód w towarzystwie przyjaciół. Zanim wsiądzie się do samochodu, pociągu czy samolotu, trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Dla niektórych osób jednym z priorytetów jest spakowanie akcesoriów do parzenia kawy w każdym miejscu. Co zabrać, aby ulubiony napój smakował tak, jak w domu? Sprawdź, co warto wziąć na wakacyjny wyjazd i dowiedz się, jak przygotować kawę w plenerze.

Przenośny zaparzacz do kawy

Jednym z najlepszych sprzętów, jakie można zabrać na wyjazd, jest Aeropress. Zajmuje on niewiele miejsca, a w dodatku jest bardzo lekki. Z tego powodu zmieści się nawet w niewielkim bagażu. Co więcej, do środka tego zaparzacza można włożyć paczkę kawy lub mały młynek. W ten sposób zaoszczędzi się jeszcze więcej miejsca w torbie czy plecaku. Aeropress sprawdzi się doskonale nawet w ekstremalnych warunkach. Za pomocą tego sprzętu można też z powodzeniem zaparzyć herbatę.

Alternatywą dla popularnej kawowej strzykawki jest dripper. Dobrze jednak wybrać taki, który zrobiony jest z trwałego materiału. Szklane lub ceramiczne modele mogą zostać uszkodzone w podróży. Oczywiście do każdego zaparzacza trzeba dopasować odpowiednie filtry. Wtedy można mieć pewność, że kawa przygotowana w plenerze będzie smakowała idealnie.

Odpowiednio zapakowana kawa

Nie ważne, w jakim miejscu przygotowuje się kawę, ogromne znaczenie mają wysokiej jakości ziarna. W przypadku wyjazdów dużym problemem często jest brak możliwości świeżego mielenia. Dostępne są jednak małe młynki ręczne, które znakomicie sprawdzają się w podróży. Jeśli zupełnie nie ma możliwości zabrania takiego urządzenia, to ostatecznością jest zmielenie ziaren przed wyjazdem lub kupienie gotowej mieszanki. Warto jednak pamiętać, aby kawa mielona pochodziła od sprawdzonego producenta.

puszka na kawę

Trzeba zaznaczyć, że nie tylko przygotowanie wpływa na smak i aromat napoju. Jakość kawy zależy w dużej mierze od dobrego przechowywania ziaren. Z tego powodu warto wyposażyć się w specjalne pojemniki. Dzięki nim ulubiona mieszanka zachowa swoje walory smakowe przez cały wyjazd.

Niezbędne akcesoria

W kawiarni, a nawet w swojej domowej kuchni podczas przygotowywania kawy ma się dostęp do wielu urządzeń — czajnika, wagi, filtrów, serwerów, ekspresów czy tamperów. Zabranie tych akcesoriów w podróż może być jednak problematyczne. Na szczęście obecnie można znaleźć alternatywne, plenerowe wyposażenie. Najważniejsza jest oczywiście gorąca woda, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalny, turystyczny czajnik lub mały palnik gazowy.

Przydatne mogą okazać się też łyżeczka do odmierzania kawy oraz przenośny młynek. Wszystkie akcesoria powinny bez problemu zmieścić się w małym pudełku, które można włożyć do plecaka. Tak przygotowana wyprawka sprawi, że zaparzenie ulubionego napoju będzie możliwe w praktycznie każdych warunkach.

Turystyczne naczynia

Klasyczna filiżanka lub przezroczysta szklanka do espresso to nie najlepsze opcje na wyjazd. Jeśli w planach masz dłuższą podróż, to warto zaopatrzyć się w specjalny kubek lub butelkę termiczną. Akcesoria tego typu znajdziesz w sklepie internetowym Cafe Silesia. Wszystkie modele wykonane są z trwałych materiałów, więc możesz mieć pewność, że nie zostaną uszkodzone. Znakomicie zatrzymują też ciepło, dzięki czemu możesz cieszyć się smakiem swojej ulubionej kawy przez długi czas.

Patryk Obadowski

Ćwiczy na siłowni. Biega po górach. Pływa na basenie. Człowiek sport. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Pisanie o zdrowiu to jego kolejna pasja, którą postanowił uzewnętrznić na naszym blogu.

View all posts by Patryk Obadowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial