Zabiegi kosmetyczne i kosmetologiczne stosowane są przez wiele kobiet. Dzięki nim panie mogą poprawić swój wygląd, a także samopoczucie. Kobiety bardzo często mają kłopoty z cerą, a także z nadmiernym odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Całe szczęście istnieje zabieg, który jednocześnie rozwiązuje oba problemy. Kawitacja ultradźwiękowa przynosi wiele efektów. Do najważniejszych z nich zalicza się wymodelowanie sylwetki oraz nawilżenie i odżywienie skóry. Zabieg stosować można na różne partie ciała. W zależności od tego, w jakim miejscu poddamy ciało działaniu ultradźwięków, rezultaty kawitacji będą się nieco różnić. Jak wygląda innowacyjny zabieg oraz kiedy warto się na niego zdecydować?
Kawitacja ultradźwiękowa – co to jest?
Zarówno kobiety jak i mężczyźni lubią wyglądać dobrze. By czuć się atrakcyjnym niekiedy warto skorzystać z usług kosmetyczki lub kosmetologa. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszy się kawitacja ultradźwiękowa. Innowacyjny zabieg polega na przykładaniu do skóry urządzenia emitującego fale dźwiękowe o odpowiedniej częstotliwości. Kiedy ultradźwięki zderzają się ze skórą, w obrębie tkanki zaczyna dochodzić do wielu przemian. Konieczne do tego jest jednak wcześniejsze zwilżenie naskórka. Kawitacja pozwala wyeliminować zrogowacenia, cellulit oraz niewielkie blizny. Co ciekawe, zabieg można wykonywać nawet samodzielnie. Urządzenie do kawitacji nie kosztuje wiele i z łatwością można znaleźć je w sklepach internetowych. Należy jednak pamiętać, że żeby zabieg przyniósł zadowalające rezultaty zawsze należy wykonywać go zgodnie ze wskazówkami.
Zabieg na różne partie ciała
Kobiety często czują potrzebę poprawy swojego wyglądu. Zwłaszcza, jeśli towarzyszy im nadmiar kilogramów. Panie pragnące powrócić do pięknej sylwetki często decydują się na kawitację. Zabieg wspomaga proces rozpadu tkanki tłuszczowej, co znacznie przyśpiesza odchudzanie. Kuracja ultradźwiękami ma szereg pozytywnych właściwości. Dzięki kawitacji możemy pozbyć się nieestetycznego cellulitu, przebarwień skóry, a także niewielkich blizn. Zabieg stosuje się na różne partie ciała. Za pomocą ultradźwięków poprawić można kondycję skóry na brzuchu i pośladkach. Kawitacja sprawdza się również na różne problemy z cerą.
Kawitacja ultradźwiękowa na brzuch
Brzuch to jedna z tych partii ciała, w okolicach których gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej. Brak talii, a także wystająca oponka to zmora wielu kobiet, a także i mężczyzn. Niestety, ciężko jest się jej pozbyć, nawet przy intensywnym odchudzaniu. Całe szczęście, dzięki kawitacji, proces redukcji tkanki tłuszczowej można znacznie przyspieszyć. Decydując się na wykonanie zabiegu trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ten ma wspomagać proces odchudzania, a nie go zastępować. Kawitacja ultradźwiękowa przez niektórych nazywana jest niechirurgiczną liposukcją. Wszystko za sprawą efektów, jakie można dzięki niej uzyskać. Zabieg jest bezinwazyjny, przez co i bezpieczniejszy. Z tego względu wiele osób decyduje się właśnie na niego. Ultradźwięki stymulują komórki tłuszczowe do rozpadu, co daje szansę na odzyskanie talii. Oprócz wysmuklenia sylwetki, po kawitacji brzucha zauważyć można odżywienie i ujędrnienie skóry.
Kawitacja ultradźwiękowa na twarz
Kłopoty z cerą to zmora nie tylko nastolatków. Zaskórniki, nadmierne wydzielanie sebum czy przesuszenie skóry dotyczy również dojrzałych kobiet i mężczyzn. Kremy i toniki oczyszczające nie zawsze działają skutecznie. Kiedy tak się dzieje warto skusić się na kawitację ultradźwiękową twarzy. Ultradźwięki emitowane przez specjalne urządzenie doprowadzają do złuszczenia martwego naskórka. Dogłębne oczyszczenie cery pomaga w pozbyciu się nadmiaru łoju i nieestetycznych zaskórników. Zabieg oprócz właściwości oczyszczających ma także właściwości nawilżające i odżywiające. Po jego wykonaniu skóra na twarzy staje się wygładzona i ujędrniona. Dzięki oddziaływaniu ultradźwięków komórki tkanki podskórnej zaczynają produkować więcej kolagenu i elastyny. Warto wiedzieć, że białka te odpowiadają za właściwą kondycję skóry. Kawitacja twarzy, inaczej nazywana peelingiem kawitacyjnym pierwsze efekty daje niemalże natychmiastowo. Aczkolwiek dla ich podtrzymania dobrze jest poddać się pełnej serii zabiegów.
Kawitacja ultradźwiękowa na pośladki
Osoby mające kłopoty z nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej prawie zawsze posiadają cellulit. Tak zwana pomarańczowa skórka wygląda dość nieestetycznie. W związku z tym, większość osób chciałoby się jej jak najszybciej pozbyć. Wspomnieliśmy już, że kawitacja ma właściwości oczyszczające. Zabieg wykonany w okolicach pośladków i ud pomaga zniwelować widoczność cellulitu praktycznie do zera. Dzięki oddziaływaniu ultradźwięków, z kłopotliwych miejsc pozbyć można się pomarańczowej skórki, a także nadmiaru tkanki tłuszczowej. Każdy, kto kiedykolwiek się odchudzał wie, że ćwiczenia na wewnętrzną partię ud dają efekty dopiero po kilkunastu treningach. Jednakże dzięki kawitacji proces ich modelowania można znacznie przyśpieszyć. Zabieg to świetne rozwiązanie dla osób, które oprócz cellulitu mają wiotką skórę. Po kilku sesjach terapii ultradźwiękowej, pośladki stają się bardziej jędrne i wygładzone.
Efekty innowacyjnego zabiegu
Kawitacja to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki oddziaływaniu ultradźwięków, komórki tłuszczowe zaczynają się rozpadać. Kawitacja pomaga powrócić do zgrabnej sylwetki osobom mającym kłopoty z nadwagą. Zabieg to świetne rozwiązanie na wymodelowanie tych partii ciała, które podczas odchudzania są najbardziej problematyczne. Kuracja ultradźwiękami ma jednak znacznie szersze działanie. Zabieg kawitacji pozwala na:
- zniwelowanie przebarwień,
- przyśpieszenie procesu redukcji tkanki tłuszczowej,
- wymodelowanie brzucha oraz ud i pośladków,
- zlikwidowanie blizn,
- regeneracja skóry,
- wyeliminowanie cellulitu,
- złuszczenie martwego naskórka,
- złagodzenie trądziku,
- wygładzenie skóry,
- odżywienie tkanek,
- ujędrnienie skóry,
- przyśpieszenie mikrokrążenia,
- nawilżenie cery,
- dogłębne oczyszczenie skóry,
- pozbycie się nadmiaru sebum,
- stymulowanie tkanek do wzmożonej produkcji kolagenu, a także elastyny.
Kawitacja ultradźwiękowa – jak często wykonywać zabieg?
Dzięki kawitacji poprawić można wygląd wielu partii ciała. Jeden zabieg jest w stanie jednocześnie oczyścić skórę, zniwelować występujące na niej przebarwienia oraz wspomóc w redukcji tkanki tłuszczowej. Sesja kawitacji ultradźwiękowej zazwyczaj trwa od 20 do 30 minut. Już po pierwszym zabiegu zauważyć można, że skóra jest bardziej jędrna i naprężona. Aby uzyskać efekt wymodelowania brzucha czy pośladków, trzeba kilkukrotnie powtórzyć sesję. Kolejne zabiegi kawitacji najlepiej wykonywać z tygodniowym odstępem. Najlepsze efekty uzyskuje się po przeprowadzeniu od 6 do 10 sesji. Wszystko jednak zależy od partii ciała jaką poddajemy kuracji oraz stanu naszej skóry.
Kawitacja ultradźwiękowa w domu
Na kawitację najlepiej wybrać się do sprawdzonego salonu kosmetologicznego. Niektórzy zabieg próbują wykonać samodzielnie w domu. Niemniej jednak potrzebny do tego jest specjalistyczny sprzęt. Niewielkie urządzenie emituje ultradźwięki, dzięki którym później dochodzi do eliminowania nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Samo wykonanie zabiegu nie jest skomplikowane. Aczkolwiek, należy pamiętać, że podczas kawitacji uwalniana zostaje spora ilość ciepła. Kiedy zabieg zostanie nieodpowiednio wykonany, na skórze mogą pojawić się pęcherze, a nawet drobne oparzenia. By uniknąć uszkodzenia tkanki na skutek zabiegu, trzeba wykonywać go bardzo precyzyjnie. Jeśli chcemy korzystać z ultradźwięków w domu, zainwestujmy w dobry sprzęt. Najtańsze urządzenie z pewnością nie spełni swojego zadania. Osoby, które nie mają cierpliwości, wykonanie zabiegu powinny zostawić specjaliście. Zwłaszcza, jeśli wygląd ich skóry pozostawia wiele do życzenia.
Opinie na temat kawitacji
Zabiegi kosmetyczne i kosmetologiczne cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród kobiet. Dzięki kawitacji ultradźwiękowej panie mogą poprawić wygląd swojej skóry, a nawet nieco ją odmłodzić. Mimo złożonego działania zabieg jest bezinwazyjny. Z tego względu codziennie decyduje się na niego naprawdę wiele kobiet. Jednak czy panie są zadowolone z efektów kawitacji? Jak się okazuje, nawet bardzo. Zdaniem pań, krótki zabieg pozwala na nowo poczuć się pięknym, mimo upływu lat. Zabieg daje mnóstwo efektów, przez co kobiety chętnie polecają go innym. Część pań z kawitacji korzysta regularnie. Jak mówią, to ich sposób na zgrabną sylwetkę oraz piękną cerę. Sporo kobiet zdecydowało się nawet na zakup urządzenia emitującego ultradźwięki, dzięki któremu zabieg mogą wykonywać w domu. Panie przestrzegają jednak przed zakupem urządzeń z najniższej półki. W ich opinii dużej lepiej sprawdza się nieco droższy sprzęt. Kobiety radzą też, by wybrać urządzenie bezprzewodowe. Ciągnący się przewód zasilający bardzo przeszkadza w zabiegu. Lepszym rozwiązaniem jest więc zakup urządzenia zasilanego przez niewielki akumulatorek.
Kawitacja ultradźwiękowa – przeciwwskazania do zabiegu
Chociaż kawitacja ultradźwiękowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, nie zawsze można go wykonać. Zewnętrzne oddziaływanie źródła ultradźwięków istotnie wpływa na procesy zachodzące pod skórą. Kawitacja działa więc bardzo intensywnie. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu może być:
- ciąża,
- gorączka,
- astma,
- anemia,
- nadciśnienie,
- choroba zakaźna,
- częste krwotoki,
- osteoporoza,
- zakrzepowe zapalenie żył,
- niewydolność lub inna choroba serca,
- choroba skóry,
- pękanie naczynek,
- choroba onkologiczna,
- nerwica wegetatywna,
- obecność implantów lub innych ciał obcych w ciele.
Należy zwrócić uwagę, że urządzenie do kawitacji najbardziej oddziałuje na skórę. Osoby mające kłopoty z cerą lub jakiekolwiek choroby skóry przed wykonaniem zabiegu powinny bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.