24 czerwca 2024

Przeszczep tłuszczu – sprawdź jak może ci pomóc

przeszczep tłuszczu

Chcąc osiągnąć perfekcyjną sylwetkę coraz częściej szukamy rozwiązań nietypowych. Medycyna estetyczna systematycznie zaskakuje nas nowinkami z których korzysta coraz więcej osób. Do stosunkowo innowacyjnych rozwiązań, które w dzisiejszych czasach daje nam medycyna estetyczna zaliczyć należy przeszczep tłuszczu.

Przeszczep tłuszczu – co to takiego?

Przeszczep tłuszczu zwany powszechnie jako lipotransfer to pozyskanie tkanki tłuszczowej w drodze autramatycznej liposukcji w celu wykorzystania jej w procesie modelowania sylwetki, które to przyczynić ma się do poprawy jędrności, czy też kształtów naszego ciała.

Zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej to zabieg – jak twierdzą osoby go wykonujące – o charakterze bezpiecznym, jak i bezinwazyjnym. Wykonywany jest on przy znieczuleniu miejscowym, jak i nie wymaga hospitalizacji.

Przeszczep tłuszczu – ryzyko i ewentualne powikłania

Jak każdy zabieg, również i zabieg lipotransferu może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami. Zazwyczaj jednak głównymi niedogodnościami i konsekwencjami negatywnymi zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej jest obrzęki, czy też krwiaki w miejscach do których pobrany wcześniej tłuszcz, został wdrożony.

Przeszczep tkanki tłuszczowej – jak i gdzie wykonać?

W branży medycyny estetycznej jest wiele profesjonalnych klinik specjalizujących się w tego typu zabiegach. Bez problemu kontakty do nich znaleźć można między innymi w Internecie. Zdecydowanie zabiegu lipotransferu nie należy wykonywać na własną rękę. Specjalizujące się w tego typu zabiegach kliniki posiadają niezbędny i atestowany sprzęt, taki jak np. zestaw do przeszczepu tłuszczu, a udając się do kliniki warto zawsze dopytać o doświadczenie osób, które zabieg będą przeprowadzały, jak i sprawdzić jej oceny.

Skąd pobierana jest tkanka tłuszczowa?

pobieranie tłuszczu z brzucha

Tkankę tłuszczoną do zabiegu przeszczepu pozyskuje się z ciała osoby, dla której lipotransfer będzie wykonywany. Najczęstszymi miejscami, z których pobierany jest tłuszcz są brzuch, pośladki, czy też uda.

Istotnym jest również wyjaśnienie faktu dotyczącego tego dlaczego to właśnie z własnego ciała należy wykorzystywać tłuszcz. Otóż tego typu rozwiązanie jest co do zasady bezpieczniejsze niż pozyskiwanie tłuszczu z innych źródeł. Ponadto wraz z przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej przeszczepia się również komórki macierzyste, które poza efektem modelującym ciało pozytywnie wpływają także na jego ujędrnienie, czy też odmłodzenie.

Przeszczep tłuszczu – cena

Zabieg lipotransferu nie należy do zabiegów tanich. Jego koszty zaczynają się od 2000zł w zależności od miejsca do którego chcemy, aby został tłuszcz został wdrożony. Dla przykładu, cena za procedurę przeszczepu tkanki tłuszczowej do piersi waha się w okolicach 6000zł.

Przeszczep tłuszczu – efekty

W przypadku wspomnianego zabiegu należy pamiętać o tym, że efekty pojawiają się stopniowo. Początkowo tak jak to zostało wspomniane powyżej, należy liczyć się z obrzękami, krwiakami, czy też nadmiernym napięciem skóry.

Zgodnie jednak z informacjami, które znaleźć można w sieci właściwie wykonany zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej umożliwia uzyskanie efektów wypełnienia na wiele długich lat. W zależności od indywidualnych predyspozycji efekty zabiegu utrzymywać się mogą od 2 do nawet 10 lat, gdzie średnią w tym przypadku stanowi okres pięcioletni.

Lipotransfer – opinie

W sieci znaleźć można wiele pozytywnych opinii na temat zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że każda opinie w Internecie ma charakter subiektywny i anonimowy. Warto więc przed skorzystaniem z zabiegu skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem specjalistą, abym w pełni świadomie móc poddać się lipotransferowi.

Źródła:

  • https://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/przeszczepy-tluszczu/
  • https://www.wrosinski.pl/zabiegi/przeszczep-tluszczu/
  • https://bonadea-krakow.net.pl/aktualnosci/czy-przeszczep-tluszczu-jest-trwaly/
  • https://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/chirurgia-plastyczna/przeszczep-tluszczu-lipotransfer/

Katarzyna Kroteniuk

Redaktor naczelna bloga diet4u.org

View all posts by Katarzyna Kroteniuk →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial