15 kwietnia 2024

Zniszczone rzęsy po przedłużeniu – jak sobie z tym poradzić?

rzęsy oko

Zabieg przedłużania rzęs staje się coraz popularniejszy. Decyduje się na niego coraz więcej kobiet, które chcą zapomnieć o codziennym malowaniu rzęs tuszem, a także marzą o głębokim spojrzeniu. Przedłużenie rzęs gwarantuje to wszystko, jednak często też przynosi osłabienie włosków i pogorszenie ich kondycji. Jak sobie z tym poradzić?

Czy sztuczne rzęsy muszą niszczyć te naturalne?

Czy sztuczne rzęsy zniszczą te naturalne – to pytanie zadaje sobie każda kobieta rozważająca zagęszczanie. Co do zasady prawidłowo dobrane, nieprzesadzone rzęsy nie powinny obciążyć zbytnio włosków i negatywnie wpłynąć na ich kondycję. Jeśli jednak jest się posiadaczką cienkich i delikatnych rzęs, lepiej jest zdecydować na sztuczne rzęsy w kępkach z perfumeria.pl/collections/makijaz-oczy-sztuczne-rzesy. Aplikować i ściągać można je samodzielnie, nie są przytwierdzane na stałe, a przez to nie niszczą włosków. W przeciwieństwie do tych przedłużanych w gabinecie kosmetycznym przyklejane kępki nie spowodują, że naturalne włoski zaczną wypadać, łamać się, będą widocznie osłabione.

mazak do rzęs

Jak poprawić wygląd włosków po zdjęciu sztucznych rzęs?

Rzęsy po przedłużeniu zniszczone będą wtedy, gdy nie zadba się o ich prawidłową pielęgnację. W praktyce oznacza to, aby stosować płyn do demakijażu bez dodatku alkoholu. Warto też zrezygnować z płynów do mycia twarzy na bazie olejków oraz ciężkich, tłustych kremów – tych nie powinno się nakładać przede wszystkim na skórę w okolicach oczu. Tego typu kosmetyki będą bowiem zwiększać ryzyko rozpuszczania się kleju, a tym samym wypadania sztucznych rzęs. Bezpiecznie jest również unikać zrywania i nadmiernego dotykania oka i rzęs.

Kosmetolodzy rekomendują też, aby nie używać tuszu do rzęs, ponieważ trudno będzie go usunąć ze syntetycznych kępek. Kosmetyk będzie je sklejał i wymuszał agresywny demakijaż, wymagający mocnego pocierania. Skutkiem takiego może być zerwanie wiązań i pogorszenie kondycji włosków. W przypadku, gdy tusz chce się nałożyć na dolne nieprzedłużone rzęsy, lepiej wybierać maskary niebędące tymi wodoodpornymi.

tusz do rzęs

Kolejnym zaleceniem, o którym należy pamiętać, jest zrezygnowanie ze stosowania zalotki mechanicznej. O wiele lepszym i bezpieczniejszym dla włosków rozwiązaniem będzie użycie modelu elektronicznego lub podgrzewanego, które pozwolą delikatnie podnieść rzęsy. O ich dobrą kondycję pozwoli też zadbać spanie na jedwabnej poszewce oraz stosowanie właściwych kosmetyków pielęgnacyjnych. Do tych ostatnich należą odżywki np. z polipeptydami, kreatyną, ekstraktami z roślin, a także olejek rycynowy, z awokado, lniany, arganowy, migdałowy, makadamia. Pomocna będzie też suplementacja diety witaminami z grupy B, skrzypem polnym i cynkiem. 

Dagmara

Wizażystka z zawodu. Copywriterka z zamiłowania. Uwielbia upiększać. Siebie i innych. Jej treści znajdziecie w różnych działach.

View all posts by Dagmara →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial