13 kwietnia 2024

Olej z pestek winogron na włosy kręcone

olej z pestek winogron

Odpowiednia pielęgnacja włosów kręconych to jedna z najważniejszych kwestii, jeśli chcemy wyglądać pięknie i cieszyć się mocnymi, grubymi i zdrowymi włosami. Dbanie o nasze włosy jest bardzo ważne, gdyż pozwoli nam to w przyszłości ograniczyć ich wypadanie, pozbędziemy się zniszczonych końcówek, a same włosy nie będą się tak przetłuszczać. Co więcej, ich kolor nie straci lśniącego odcienia, co jest bardzo ważne dla wielu osób. Bardzo często jednak zapominamy o tym co należy zrobić, aby zapewnić naszym włosom odpowiednie warunki oraz jak olejować włosy kręcone czy stosować inne interesujące metody pielęgnacyjne. Dowiedz się już teraz dlaczego pielęgnacja włosów kręconych to kwestia warta uwagi oraz jak dokładnie wzmacnia osłabiony włos i poprawia ogólną kondycję naszych włosów.

Dlaczego warto dbać o włosy?

Regularne dbanie o włosy to nie tylko stosowanie szamponu z drogerii. To również nanoszenie olejków różnego rodzaju, które poprawiają kondycję naszych włosów i wpływają nie tylko na zewnętrzny ich stan. Olejki oraz inne sposoby wykorzystywane przez osoby dbające o włosy pomogą również uchronić nas przed ich wypadaniem i poprawimy ich gęstość. Co więcej, ma to także duży wpływ na naszą psychikę. Rozumiemy przez to nasze samozadowolenie oraz pewność, że nikt nie będzie miał tak ślicznych włosów jak my. Co więcej, piękne i zadbane włosy pozwolą również na kreacje, których nie powstydziłyby się nawet celebrytki oraz największe gwiazdy show businessu! Warto również wiedzieć, że dbanie o nasze włosy to bardzo dobry pomysł, gdyż pozwoli nam to poszerzyć naszą wiedzę na temat różnych kosmetyków, nie tylko tych związanych z pielęgnacją włosów!

Wiele osób jednak martwi się, że korzystanie z domowych sposobów pielęgnacji włosów kręconych będzie nie tylko stratą czasu, ale również stratą produktów. Niektóre osoby mogą nawet powiedzieć, że taka pielęgnacja będzie droga. Otóż dbanie o włosy przy pomocy olejków oraz innych specjalnie przeznaczonych do tego zadania produktów nie będzie ani drogie ani kłopotliwe!

W jaki sposób zadbać o włosy?

Dbanie o włosy na skórze głowy to proces łatwy i niewymagający od nas ogromnego wkładu finansowego. Bardzo często ogranicza się on jedynie do zakupu jednego lub dwóch preparatów, które zawierają wszystkie potrzebne składniki. W jaki sposób można jednak przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne? Do wyboru mamy kilka możliwości – począwszy od domowych sposobów na lśniące i mocne włosy, przez specjalne olejki, a skończywszy na… olejach kulinarnych, czyli tych używanych przez nas do obiadów!

Pielęgnacja włosów kręconych domowe sposoby

Domowe sposoby na poprawienie kondycji naszych włosów na głowie skupiają się na produktach ogólnodostępnych, które znajdziemy w prawie każdym domu. Co więcej, nie są one niebezpieczne dla zdrowia, dlatego nie musimy martwić się niepożądanymi efektami. Takimi domowymi sposobami na pielęgnację włosów będą jajka – zarówno białko jajek, jak i ich żółtko. W zależności od problemów, jakie mamy z włosami, powinniśmy stosować: samo białko, jeśli mamy do czynienia z przetłuszczającymi się włosami; same żółtka, jeśli nasze włosy są suche i łamliwe; lub całego jajka, gdy mamy normalny włos.

Oprócz jajek, warto również wziąć pod uwagę produkty mleczne, gdzie duża ilość kwasu mlekowego pomoże bardzo dobrze oczyścić włosy i jednocześnie je nawilży, dzięki tłuszczowi, który znajduje się w mleku i produktach pochodnych. Najczęściej jednak kręcone włosy przysparzają nam problemów związanych z wysuszeniem oraz ponad przeciętną łamliwością. Dlatego należy przede wszystkim dostarczyć włosowi witalności oraz zadbać o prawidłowe nawilżanie. Piwo oraz drożdże w nim występujące idealnie sprawdzą się jako witaminka dla włosów. Miód natomiast to idealne rozwiązanie, gdyż to naturalna substancja, która zatrzymuje wilgoć!

Pielęgnacja za pomocą olejku

Innym sposobem na pielęgnację włosów jest pielęgnacja przy pomocy specjalnego olejku. W Internecie znaleźć możemy bardzo dużo różnych stron internetowych, które oferują nam przeróżne olejki pielęgnacyjne do włosów. W poszukiwaniu tego właściwego, należy przede wszystkim wiedzieć jaki olej do olejowania włosów kręconych będzie najlepszy.

olej z pestek winogron na włosy kręcone

Jak olejować włosy krecone?

Niestety, bardzo często specyfika włosów kręconych jest podobna do włosów wysoko porowatych. Z tego względu należy szukać olejków do włosów wysokoporowatych, gdyż idealnie nadadzą się na naszą głowę. Olejowanie włosów kręconych należy wykonać na włosach suchych. Polecane jest to szczególnie wtedy, kiedy nigdy nie olejowaliśmy włosów i nie wiemy jak taka metoda się sprawdzi. Oczywiście można również zwilżyć w zimnej wodzie włosy i wtedy nałożyć olej.

Po nałożeniu oleju należy utrzymać go na włosach przez co najmniej jeden dzień. Zalecane jest nałożyć go na noc. W celu uniknięcia pobrudzenia bluzki oraz pościeli, warto pomyśleć nad nałożeniem czepka lub zwinięciem włosów w koczek i spaniu w bawełnianej koszulce na ręczniku. Jeśli chodzi o zmywanie oleju, należy przede wszystkim używać delikatnych produktów do mycia włosów lub bardzo delikatnego szamponu.

Olejowanie włosów kręconych – jaki olej

Najbardziej polecane są te, które mają dużą ilość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6. Spowodowane jest to dużą porowatością włosów kręconych, przez co należy aplikować olejki o dużych cząsteczkach. Oczywiście musimy również pamiętać o tym, żeby wybrany przez nas olejek był bogaty w witaminy i minerały, które są cenne dla prawidłowego rozwoju naszych włosów.

Olej z pestek winogron na włosy kręcone oraz inne domowe oleje

Wiele osób zastanawia się, czy olej z pestek winogron na włosy kręcone będzie dobrym pomysłem. Olej ten jest bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-6. Kierując się zatem informacją podaną powyżej, olej z pestek winogron będzie odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli chodzi o oliwę z oliwek na włosy kręcone, to mamy tutaj bardzo podobną sytuację. Jednakże, oliwa z oliwek to olej jednonienasycony, który bogaty jest w kwas omega-9. Nie są tak polecane jak oleje wielonienasycone, lecz jako alternatywa są dobrym rozwiązaniem. 

olej winogronowy na włosy

Jak olejować włosy wysokoporowate?

Włosy wysokoporowate to te, które są bardzo zniszczone lub są bardzo wrażliwe na nieodpowiednią pielęgnacje. Z tego właśnie względu warto stosować specjalne oleje do włosów wysokoporowatych, czyli również do włosów kręconych. Oznacza to, że oliwa z oliwek na włosy kręcone spełni swoją rolę. Jeśli zastanawiacie się jak olejować włosy wysokoporowate, to metoda jest taka sama, jak w przypadku włosów kręconych. Wystarczy zatem postępować zgodnie z instrukcją opisaną wyżej, aby cieszyć się odpowiednią pielęgnacją waszych włosów.

Podsumowanie

Dbanie o włosy kręcone nie musi być procesem żmudnym i kłopotliwym. Co więcej, nie jest to również droga inwestycja ani czasochłonna. Zachęcamy zatem do zapoznania się z niektórymi sposobami na poprawę stanu waszych włosów. Lśniący, twardy i gęsty włos jest zdecydowanie w zasięgu ręki!  

Dagmara

Wizażystka z zawodu. Copywriterka z zamiłowania. Uwielbia upiększać. Siebie i innych. Jej treści znajdziecie w różnych działach.

View all posts by Dagmara →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial