15 kwietnia 2024

Jak właściwie przyrządzać owoce morza?

owoce-morza

Wielu z nas uwielbia owoce morza, zwykle jemy je na wakacjach w krajach śródziemnomorskich. Owoce morza są coraz popularniejsze w Polsce, krewetki można już kupić wszędzie. Jak zatem odpowiednio przygotować owoce morza, tak by były smaczne? Podpowiadamy.

Gdzie kupić owoce morza? 

Żeby danie frutti di mare było smaczne, należy zadbać o wysoką jakość składników. Owoce morza muszą być świeże, powinny pochodzić ze sprawdzonego źródła. Nieświeże skorupiaki i mięczaki mogą przysporzyć problemów żołądkowych, a sam posiłek nie będzie zbyt pyszny. Z owocami morza jest tak, jak z sushi – świeże składniki są najważniejsze, to fundament całego dania. Świeżych owoców morza poszukaj online, np. na Sprzedajemy.pl, upewnij się tylko, że sprzedawcy można ufać, a jego produkty są najlepszej jakości. Zapytaj, w jakich warunkach były przewożone produkty i pod żadnym pozorem nie kupuj mrożonek. 

Niestety, są to produkty, na których nie warto oszczędzać. Jeśli zamierzasz kupić kraba, kup go żywego to twoja gwarancja świeżości. 

Jak przygotować owoce morza?

Jak przygotować owoce morza? 

Z owoców morza można przyrządzić wiele pysznych dań, kuchnia śródziemnomorska może być tutaj naszą inspiracją. Z krewetek można przyrządzić sycące danie obiadowe, przystawkę, a nawet kolacje, trzeba tylko wiedzieć jak. 

Mule i małże

Najpopularniejsze są mule po marynarsku, dusi się je na białym winie z dodatkiem masła. Piękno tkwi w prostocie, odrobina soli i ziół wystarczy, by danie samo w sobie smakowało dobrze. 

Kalmary 

Kalmary są bogate w białko, a przy tym mało kaloryczne, dlatego cieszą się taką popularnością. Można je opanierować i przysmażyć, można je także ugrillować! Zwykle obtacza się kalmary w mące z przyprawami i smaży. Dobrze smakują z cytryną i kolendrą. Przy gotowaniu warto zwrócić uwagę na czas gotowania, ponieważ zbyt krótki lub zbyt długi okres może sprawić, że mięso będzie gumowe

Krewetki 

Krewetki prawdopodobnie najłatwiej przyrządzić ze wszystkich owoców morza. W sklepach możemy kupić krewetki koktajlowe bądź tygrysie. Najprostszy sposób na danie z krewetek to podsmażenie ich na białym winie z dodatkiem czosnku, pietruszki i z pomidorkami koktajlowymi. 

Z czym podawać owoce morza?

Owoce morza można podawać z ryże, makaronami lub jeść po prostu samemu, sam homar będzie tak sycący, że danie nie będzie potrzebowało żadnych dodatków.

Frutti di mare najlepiej smakują z białym wytrawnym winem. Możesz dać się do winiarni, ekspedienci z pewnością będą umieć stwierdzić, które wino będzie pasować do owoców morza. Słodkie białe wino nie będzie pasować do takie dania, tak samo można zapomnieć o czerwonym winie. Frutti di mare z czerwonym winem to prawdziwe faux pax, nie powinno się tego robić. 

Zachęcamy do tego, by owoce morza kupować świeże. Mrożone nigdy nie będą tak smaczne, ponadto, kupując produkty mrożone, nie masz nawet pewności czy nie był on mrożony dwa razy. Więc tak naprawdę, kupując mrożone mieszanki owoców morza, możesz trafić na takie, które nie są świeże. 

Katarzyna Kroteniuk

Redaktor naczelna bloga diet4u.org

View all posts by Katarzyna Kroteniuk →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial