12 kwietnia 2024

Papierosy a problemy z potencją

papierosy a potencja

Problemy z potencją to jedna z tych kwestii, która nieczęsto poruszana jest przez mężczyzn z prostego powodu – ze wstydu. Niestety, wielu z nich cierpi właśnie na niepełną sprawność seksualną. W niektórych przypadkach spowodowane jest to poważniejszym schorzeniem, niedyspozycją wynikającą z powikłań pochorobowych lub po prostu wiekiem. Zdarza się niekiedy, że to właśnie papierosy są głównym powodem, przez który dochodzi do problemów z potencją. Zastanawiasz się jaki jest związek pomiędzy papierosami a problemami z potencją? Poniższy artykuł uwzględni informacje potwierdzone laboratoryjnie i naukowo, które odpowiedzą na pytanie dlaczego palenie wpływa na erekcję mężczyzn.

Palenie papierosów a sprawność seksualna

Jaki jest związek między paleniem papierosów a sprawnością seksualną? Wiele osób zastanawia się dlaczego papierosy mogą mieć negatywny wpływ na potencję mężczyzn. Problem ten dotyczy głównie młodych mężczyzn w przedziale wiekowym 30-49 lat, gdyż to właśnie u nich pojawiają się pierwsze skutki palenia papierosów. Palenie papierosów wpływa na naszą sprawność seksualność w pośredni sposób. Palenie papierosów bardzo często prowadzi do uszkodzeń w naczyniach krwionośnych, które są bardzo ważne dla prawidłowego wzwodu. Aby lepiej zrozumieć jaki wpływ papierosy mają na palenie papierosów, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na zmiany, jakie palenie wprowadza do naszego organizmu.

W każdym przypadku zmiany te są negatywne i nie tylko mają wpływ na potencję, ale również obniżają komfort życia oraz prowadzą do pojawienia się innych nieprawidłowości, mogących w późniejszym okresie skutkować poważnymi chorobami, w tym chorobami sercowo-naczyniowymi oraz nowotworem płuc. Należy również pamiętać, że dym papierosowy odpowiedzialny jest także za obniżenie poziomu testosteronu oraz hormonu wzrostu, co oznacza, że poziom libido również ulega zmianie.

papierosy i alkohol a problemy z potencją

Przyczyny obniżenia potencji przez papierosy

Głównym powodem, przez który dochodzi do impotencji u palących mężczyzn w młodym wieku jest zbyt niskie ciśnienie krwi w naczyniach krwionośnych. Składniki dymu tytoniowego uszkadzają śródbłonek naczyniowy, który odpowiedzialny jest za dostarczenie odpowiedniej ilości tlenku azotu. Związek ten natomiast rozszerza naczynia krwionośnie w czasie wzwodu. Należy jednak pamiętać, że do uszkodzenia śródbłonka dochodzi po dłuższym okresie palenia, czasami dopiero wtedym, kiedy widoczne są zmiany miażdżycowe.

Jak pozbyć się problemu z impotencją?

Istnieje wiele sposobów na poprawienie potencji, szczególnie jeśli jesteśmy młodzi i nasz nałóg nie trwał latami. Pierwszym i oczywiście najważniejszym sposobem na poprawę naszej sytuacji będzie zrezygnowanie z palenia. Oprócz tego, powinniśmy również ograniczyć spożywanie alkoholu oraz trzymać się diety wraz z odpowiedzialnie ułożonym planem treningowym.

Rzucenie palenia a erekcja

Czy rzucenie palenia papierosów może naprawić szkody, które ten nałóg spowodował? Jeżeli postanowiliśmy ukrócić nałóg w odpowiednim momencie, to istnieje duża szansa, że uda nam się przywrócić odpowiednią erekcję bez konieczności leczenia. Jest to możliwe tylko jeśli śródbłonek naczyniowy, o którym wspomnieliśmy powyżej, nie zostanie uszkodzony i prawidłowo będzie funkcjonował i dostarczał odpowiednią ilość tlenku azotu, a co za tym ciśnienie krwi w naczyniach krwionośnych będzie trzymało zalecany, odpowiedni poziom. Dopiero kiedy poprawi się stan naszego zdrowia będziemy mogli zauważyć poprawę jeśli chodzi o potencję. Wtedy zdamy sobie sprawę dlaczego zależność pomiędzy rzuceniem palenia a erekcją była tak ważna.

papierosy a problemy z potencją

Co jeszcze zrobić, aby wrócić do pełnej sprawności seksualnej?

Ułożyć dietę – nieprawidłowe żywienie się może opóźnić powrót do formy, szczególnie jeśli w naszym codziennym menu znajdziemy bardzo dużą ilość cukrów prostych, soli, czy alkoholu. Nie możemy również zapominać o tym, że złej jakości margaryna czy ciastka z kremem zawierające niezdrowe kwasy tłuszczowe mogą doprowadzić do wzrostu złego cholesterolu, rozwoju cukrzycy, otyłości i innych dolegliwości, które skutkują zaburzeniem erekcji. Aby zatem upewnić się, że rzucenie nałogu papierosowego okaże się efektywnym sposobem na przywrócenie poprawnej erekcji, należy uzupełnić nasze menu o owoce morza, ryby, chude mięso, pestki dyni, otręby, orzechy czy brązowy ryż.

suplement na odzyskanie erekcji

Stosować afrodyzjaki – Oprócz ułożenia odpowiedniej diety, dobrym rozwiązaniem na pobudzenie naszego popędu będzie stosowanie afrodyzjaków. Nie mamy tutaj na myśli olejków zapachowych czy innych aromatów, lecz naturalne afrodyzjaki w postaci jedzenia. Bardzo ważnym pierwiastkiem w diecie poprawiającym potencje jest cynk, tak więc zajadanie się takimi produktami jak krewetki, homar czy oczywiście ostrygi będzie świetnym rozwiązaniem.

Zrezygnować z alkoholu – spożywanie za dużej ilości alkoholu ma równie zgubny wpływ na naszą sprawność seksualną, jak i papierosy. Tak jak i nałóg nikotynowy, alkohol zaburza działanie układu krążenia oraz obciąża wątrobę, która to odgrywa bardzo ważną rolę w metabolizmie hormonu odpowiadającego za popęd seksualny, potencję, czy wytwarzanie testosteronu.

Uprawiać sport – aktywność fizyczna to kolejny dodatek, który zdecydowanie poprawi naszą potencje i pomoże nam pozbyć się niewydolności seksualnej. Oczywiście chodzi tutaj jedynie o dodanie aktywności fizycznej do naszego dnia – nawet jeśli miałyby to być tylko półgodzinne spacery. Będą one odgrywały niezwykle ważną rolę w powrocie do zdrowia.

Po jakim czasie od rzucenia palenia wraca potencja?

Jeśli zastanawiacie się po jakim czasie od rzucenia palenia wraca potencja, to mamy dla was zarówno dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że w zależności od tego ile nałóg trwał oraz od tego jak dużych szkód wyrządził naszemu organizmowi, powrót do prawidłowej potencji oraz pełnego wzwodu może nastąpić już w przeciągu miesiąca. Oczywiście osoby, które skarżą się jedynie na delikatne problemy, mogą liczyć na tak szybką poprawę. Niestety, analogicznie ma się sytuacja do osób, które nałóg palenia papierosów „kultywowały” przez bardzo długi czas. Wtedy nawet samo rzucenie palenia nie zagwarantuje nam pełnego powrotu potencji, jeśli nałóg spowodował trwały uszczerbek na zdrowiu. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie opinii u lekarza, który powie nam co dalej należy zrobić.

Inne porady?

suplement który pomoże w rzuceniu palenia

Zastanawiasz się co jeszcze zrobić, aby poprawić potencję? Oprócz zrezygnowania z papierosów, istnieje wiele innych sposobów na poprawę erekcji. Bardzo dużo informacji o związku pomiędzy paleniem a potencją znajdziesz na forum. To właśnie na forach internetowych dowiemy się o licznych metodach, które pomogą nam w rozwiązaniu tego problemu. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad paleniem a potencją, forum z osobami, które kiedyś dotknęła ta sama kwestia okaże się najlepszym miejscem na zasięgnięcie dodatkowych informacji.

Zastanawiasz się co jeszcze zrobić, aby poprawić potencję? Oprócz zrezygnowania z papierosów, istnieje wiele innych sposobów na poprawę erekcji. Bardzo dużo informacji o związku pomiędzy paleniem a potencją znajdziesz na forum. To właśnie na forach internetowych dowiemy się o licznych metodach, które pomogą nam w rozwiązaniu tego problemu. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad paleniem a potencją, forum z osobami, które kiedyś dotknęła ta sama kwestia okaże się najlepszym miejscem na zasięgnięcie dodatkowych informacji.

Podsumowanie – Poważne konsekwencje papierosów związane z potencją

Palenie papierosów znacząco obniża poziom życia każdej osoby, która choć przez dłuższą chwilę dała się pochłonąć temu nałogowi. Powoduje wiele problemów, które niekiedy mogą prześladować nas przez całe życie, Jednym z nich jest właśnie impotencja. Oczywiście młodzi mężczyźni mogą odzyskać sprawność seksualną, jeśli nie doszło do poważnego uszkodzenia układu krążeniowego. Warto jednak, oprócz porzucenia nałogu, zainteresować się innymi sposobami na poprawę naszej kondycji, aby jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności łóżkowej.

A jeśli chcesz w końcu rzucić palenie raz na zawsze przetestuj NICORIX.

Patryk Obadowski

Ćwiczy na siłowni. Biega po górach. Pływa na basenie. Człowiek sport. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Pisanie o zdrowiu to jego kolejna pasja, którą postanowił uzewnętrznić na naszym blogu.

View all posts by Patryk Obadowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial