14 kwietnia 2024

Naturalne feromony – czym są i jak je wytworzyć?

feromony męskie i damskie

Ludzkie ciało emituje naturalne feromony (androstenol, androstenon oraz androsteron), które są obecne w pocie, śluzie i wydzielinach. Feromony to bezwonne związki chemiczne, które są atrybutem atrakcyjności, przyciągają płeć przeciwną i przekazują otoczeniu pozytywne (lub negatywne) informacje o nas. Za odbieranie feromonów odpowiada narząd nosowo – lemieszowy. To niezwykłe, ale feromony mają olbrzymi wpływ na dobór partnera. Podobnie jak w świecie zwierząt, feromony wpływają też na wybór przywódcy w grupie oraz na tworzenie więzi. Osobniki tego samego gatunku komunikują się za pomocą feromonów, a samiec jest zdolny do zlokalizowania partnera mimo ogromnych odległości.

Naturalne feromony perfumy

Feromony syntetyczne produkuje się w specjalnych laboratoriach. Pierwszy etap, to wydzielenie ich z innych substancji – oddziela się substancję rozpuszczającą, a później alkohol, skrapla się go, a feromony ponownie destyluje i krystalizuje. Filtracja, to ostatni etap który zwiększa skuteczność działania feromonów.

Feromony można kupić w czystej postaci oraz jako perfumy z ich dodatkiem. Podstawowym feromonem męskim jest androstenol, który jest obecny w pocie i moczu. Kobiety produkują ten hormon tuż przed owulacją. Ponadto feromon ten występuje u ludzi jedynie w okresie ich dojrzewania! Natomiast androstenon to jeden ze składników ludzkiej śliny, potu i moczu. Podobno na jego działanie wrażliwych jest aż 80% kobiet. Ten feromon stosowany w postaci syntetycznej przez płeć męską działa także na innych mężczyzn, wpływając na ich przyjazne nastawienie.

naturalne feromony ludzkie

Jak pachną feromony? Perfumy, to kompozycja idealnie dobranych składników, które pobudzają zmysł powonienia. Ich zapach jest odbierany na poziomie świadomym. Feromony natomaist, to coś zupełnie innego, ich uwodzicielska moc nie wynika z ładnego zapachu i w przeciwieństwie do perfum, działają one już na poziomie podświadomym. Wywołują silne reakcje sympatii, zrelaksowania, czy zakochania. Jednak wcale nie trzeba czuć zapachu feromonów, żeby znaleźć się pod ich wpływem.

Warto także dodać feromony, do własnych perfum i zwiększyć siłę ich działania. Perfumy pozwalają zatrzeć woń feromonów. Niektóre feromony syntetyczne są wzbogacone olejkami zapachowymi. Należy tutaj zaznaczyć, że istnieją feromony bezwonne i zapachowe.

Naturalne feromony mają specyficzny, rozpoznawalny zapach, jednak niektórzy w ogóle ich nie wyczuwają, a inni określają ten zapach jako rzadką, intrygującą woń. Niektórym kojarzy się z potem, piżmem lub wanilią.

Feromony w czystej postaci mogą pachnieć podniecająco, ich woń, to naturalne zapachy zdrowego, atrakcyjnego człowieka. Zapach potu silnego, dobrze zbudowanego mężczyzny będzie podniecający dla płci przeciwnej, tak samo w przypadku kobiecych wydzielin, które zwłaszcza w sytuacjach intymnych będą atrakcyjne dla mężczyzny.

Naturalne feromony forum

Cenne informacje na temat feromonów można znaleźć na forach internetowych. Można dowiedzieć się tam nie tylko informacji gdzie zakupić syntetyczne feromony, ale także uzyskać wiedzę na temat ich aplikowania. Właśnie – jak prawidłowo je aplikować? Najlepiej kilkanaście minut przed ubraniem się, najlepiej na skórze odpowiednio nawilżonej, bo wtedy utrzymują się dłużej. Dobrze jest rozprowadzić je w takich miejscach, jak szyja, zgięcia łokci i kolan, nadgarstki, przestrzeń między piersiami (u kobiet). Najważniejsze jednak jest to, aby obszary te tylko spryskiwać feromonami – nie rozcieramy ich!

Naturalne feromony damskie

feromony damskie

Estratetraenol, to jeden z feromonów damskich, posiada budowę podobną do estrogenu i ma sprawiać, że kobiety stają się w oczach mężczyzn bardziej uwodzicielskie. Estratetraenol wykazuje też działanie polepszające nastrój mężczyzny i podnoszące poziom jego energii. Działanie zbliżone do tego związku, posiadają kopuliny, czyli feromony w wydzielinie z pochwy – potrafią zwiększyć poziom testosteronu u mężczyzn aż o 150 procent!

Naturalne feromony męskie

Kobiety są bardzo wrażliwe na męskie feromony szczególnie podczas owulacji. Jednak nie wszystkie męskie feromony są równie atrakcyjne. Męski feromon irostenon nie jest taki sam jak androstenol. Androstenol jest zapachem wytwarzanym przez świeży męski pot i jest atrakcyjny dla kobiet. Jednak chodzi tylko o świeży pot, bo po kontakcie z tlenem, utleniony pot i jego zapach robi się nieprzyjemny i odstrasza, a nie przyciąga. Ogólnie rzecz biorąc, odstraszający kobiety androstenon jest bardziej wyrazistym męskim zapachem ciała, a nie świeżym potem.

Naturalne wydzielanie feromonów

Feromony pachną inaczej niż jakiekolwiek inne związki. Niektórzy potrafią wyczuć ich woń, inni ulegają ich działaniu zupełnie nieświadomie. Udowodniono, że androstadienon, naturalny ludzki feromon, zwiększa atrakcyjność mężczyzn w oczach kobiet.

Feromony, to narzędzie w walce ze zbyt niskim libido. Związki te wpływają na rytm alfa mózgu, poziom hormonów i neuroprzekaźniki. Są coraz bardziej doceniane, wykorzystuje się je do zwiększenia atrakcyjności erotycznej, leczenia zaburzeń pożądania i podniecenia seksualnego!

Nie ma znaczenia, czy feromony są emitowane przez organizm, czy produkowane syntetycznie – zawsze będą one atrybutem atrakcyjności. Ponadto dzięki nim możemy znacząco poprawić poziom komunikacji społecznej, od pracy, po zabawę. Jak to działa? Nasze receptory węchowe odbiorą ich woń, a umysł ludzki rozpozna je, jako coś specyficznego, co zwiększy, bądź zmniejszy atrakcyjność partnera.

Jak zrobić naturalne feromony

Feromony w związku z tym, że są substancjami chemicznymi, mogą być wytworzone w laboratorium. Niestety jest to proces długotrwały i kosztowny. Jednak możesz w domowych warunkach wytworzyć naturalne feromony, przygotowując perfumy lub wodę kolońską.

Jak się do tego zabrać? Wybierz ulubione olejki aromaterapeutyczne, najlepiej jednak jeśli będą to zapachy, które poprawiają nastrój, zwiększają popęd seksualny lub stymulują pewne emocje. Na przykład uczucie szczęścia może być wywołane przez cynamon, imbir, pomarańczę, jaśmin i różę. Natomiast w zaufaniu może pomóc Ci imbir, grejpfrut, cyprys i sosna. Atrakcyjność seksualną i zmysłowość można przywołać za pomocą ylang-ylang, jaśminu, neroli, róży, drewna sandałowego, imbiru i paczuli. Wybierz dwa lub trzy olejki eteryczne, aby stworzyć perfumy lub wodę kolońską. Wybierz nutę bazową (nuta głębi), środkową (nuta serca) i górną (nuta głowy). Nuta bazowa jest podstawą zapachu, więc wybierz głęboki, subtelny zapach drewna, cynamonu, wanilii, czekolady lub innych przypraw. Nuta środkowa powinna być mocnym zapachem obracającym się wokół nut kwiatowych lub ziołowych. Nuta górna, to najlżejszy z zapachów, z nutami cytrusowymi lub miętowymi.

Te zapachy oddziałują razem na czujniki nastroju, które z kolei działają jak feromony. W razie potrzeby można również zamówić butelkę syntetycznych feromonów, jednak możesz też skupić się tylko na olejkach eterycznych, które mogą naśladować feromony. Aby wymieszać wybrane zapachy użyj szklanej butelki, zmieszaj trzy krople każdego z trzech olejków z 1/4 filiżanki czystego alkoholu. Jeśli dodatkowo używasz feromonów syntetycznych, to dodaj tylko dwie krople. Zamknij butelkę i potrząśnij nią, aby wymieszać. Pozostaw butelkę na co najmniej trzy dni, a następnie dodaj cztery krople wody. Potrząśnij nią i sprawdź, czy jest to zapach, którego pragniesz. Jeśli nie, przechowuj go przez kolejny tydzień, a w razie potrzeby dodaj więcej wody.

feromony męskie

Jak wytworzyć naturalne feromony?

Syntetyczne związki zadziałają zupełnie inaczej na dwie różne osoby. Wynika, to z faktu, że zmysł węchu u każdego działa inaczej, działanie feromonów może być odebrane nawet negatywnie przez potencjalnego partnera. Zbyt duża ilość związku sprawi, że umysł odbiorcy otrzyma zbyt intensywną dawkę bodźców zewnętrznych – nawet niewyczuwalny zapach odbierze, jako coś nieprzyjemnego.

Może zabrzmi to niewiarygodnie, ale zapachy które wydziela nasze ciało znajduje się informacja, która określa nasz stan emocjonalny! Feromony czynią nas bezsilnymi wobec obiektu naszego pożądania. Jak to się dzieje? Oddziaływanie tych związków tkwi w naszej podświadomości. Stymulowanie narządu nosowo-lemieszowego polega na tym, że impulsy kierowane są do podwzgórza mózgu, czyli tam gdzie powstają emocje i instynktowne reakcje. Narząd nosowo-lemieszowy jest naszym dodatkowym emocjonalnym narządem węchu.

Jednym ze sposobów na zwiększenie poziomu naturalnych feromonów są ćwiczenia! Wykonuj ćwiczenia z obciążeniem, które wykorzystują więcej mięśni, dzięki temu zwiększysz poziom testosteronu. Wykonywanie mniejszej liczby powtórzeń z większą wagą jest również korzystne. Zachowaj krótkie okresy odpoczynku podczas treningu, aby utrzymać wyższy poziom testosteronu na dłużej. Oprócz ćwiczeń wzbogać swoją dietę w cynk. Jedz ostrygi, otręby pszenicy, kurczaka, orzechy ziemne i jaja. Oczywiście trudno jest uzyskać wystarczającą ilość cynku z produktów spożywczych, warto więc zainwestować w suplementy cynkowe.

W celu naturalnego zwiększenia feromonów dodawaj do kąpieli olejki eteryczne. Możesz także użyć olejków z drzewa sandałowego zamiast dezodorantu.

A przede wszystkim: wysypiaj się! Mężczyźni uwalniają większość dziennego poziomu testosteronu podczas snu. Mniej snu w nocy może oznaczać niższy poziom testosteronu i brak wzrostu męskich feromonów. Poziom testosteronu może spaść nawet o 15 procent po zaledwie jednym tygodniu braku snu.

Katarzyna Kroteniuk

Redaktor naczelna bloga diet4u.org

View all posts by Katarzyna Kroteniuk →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial