5 lutego 2024

Terpentyna – preparat o wielu zastosowaniach

Terpentyna - skąd się bierze

Terpentyna podobnie jak nafta czy olejek rycynowy ma bardzo wiele zastosowań. Preparat wykorzystywany jest do eliminowania różnego rodzaju pasożytów. Zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej przekonują, że specyfik może działać leczniczo. Kiedyś uważano, terpentynę za skuteczne lekarstwo na tasiemca czy robaczycę. Ostatnio coraz więcej osób zaczyna sięgać po naturalne specyfiki w celu leczenia przeróżnych dolegliwości. Z tego względu zauważyć można rosnące zainteresowanie działaniem terpentyny. Czym tak właściwie jest specyfik oraz gdzie można go kupić?

Terpentyna balsamiczna – czym jest?

Medycyna alternatywna cieszy się dużą popularnością wśród młodych osób. Zdaniem wielu kobiet i mężczyzn naturalne sposoby leczenia są najskuteczniejsze. Zwolennicy niekonwencjonalnych metod do eliminowania bólu wykorzystują ziołowe ekstrakty oraz równego rodzaju olejki. Spośród popularnych specyfików na bolesne dolegliwości wyróżnić można terpentynę. Specyfik ten jest mieszaniną pochodzącą od żywic oraz olejków eterycznych. Najczęściej pozyskuje się go z sosny, a także świerku. Terpentyna odznacza się charakterystycznym zapachem. Chociaż można kupić również bezzapachowe preparaty na jej bazie.

W opinii ekspertów medycyny alternatywnej, do leczenia powinno się używać tak zwanej terpentyny balsamicznej. Naturalny środek podobno sprawdza się w eliminowaniu schorzeń układu pokarmowego. Preparaty bezzapachowe powstają na drodze destylacji ropy naftowej. Ze względu na dużą zawartość substancji toksycznych nigdy nie wolno używać ich w lecznictwie. Zdaniem specjalistów, negatywny wpływ na działanie organizmu mają zwłaszcza opary. Podczas korzystania z terpentyny bezzapachowej warto więc założyć maseczkę  oraz otworzyć okna.

Terpentyna – zastosowanie

Naturalne preparaty często stosowane są na różne sposoby. Tak też jest w przypadku terpentyny. Mieszanina żywic z drzew iglastych sprawdza się w wielu dziedzinach życia. Specjaliści uważają, że naturalne środki są niedocenianie. Wiele osób woli używać syntetycznych specyfików, mimo iż te zazwyczaj są droższe i mniej skuteczne. Od niedawna zauważyć można jednak modę na powrót do stosowania naturalnych środków. Różnego rodzaju olejki czy zioła stosowane są do produkcji suplementów diety czy maści. Uznaniem wśród zwolenników naturalnych środków cieszy się terpentyna. Do czego się ją wykorzystuje?

terpentyna na korniki

Terpentyna na korniki

Korniki to jedne z najbardziej dokuczliwych pasożytów. Niewielkie owady doszczętnie zniszczyć mogą drewnianą podłogę, ramy okienne czy drogie meble. Niestety, syntetyczne preparaty pomagające zwalczyć korniki są bardzo drogie. Niewielka buteleczka oryginalnego specyfiku może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Zaradne osoby radzą sobie z owadami za pomocą domowych receptur. Do popularnych środków na korniki zalicza się olejki na bazie terpentyny.  Oczywiście można przygotować je samodzielnie. W tym celu w słoiku wystarczy wymieszać po 20 łyżeczek nafty i terpentyny oraz 3 łyżeczki naftaliny.

Po przygotowaniu mieszanki, trzeba wstrzyknąć ją w otwory po kornikach. W ten sposób owady zostaną wytępione w naturalny sposób. Osoby, które nie lubią przygotowywać domowych specyfików mogą zakupić podobne środki w sklepach ogrodniczych. Te jednak będą dużo droższe. Co ciekawe, terpentynę stosuje się nie tylko w celu eliminowania pasożytów z drewna ale i jego pielęgnacji. Substancja powszechnie wykorzystywana jest w produkcji preparatów do pastowania podłóg.

Terpentyna bezzapachowa w malarstwie

Wspomnieliśmy już, że istnieje coś takiego jak terpentyna bezzapachowa. Substancja ta produkowana jest na bazie ropy naftowej. Terpentyna bezzapachowa, jak wskazuje na to nazwa, nie pachnie tak intensywnie jak terpentyna balsamiczna. Specyfik jest jednak świetnym rozpuszczalnikiem. Często używa się ją do mycia pędzli oraz innych przyborów malarskich. Ze względu na swoje właściwości, terpentyna może służyć jako środek do rozrzedzania farb oleinowych.

Aczkolwiek trzeba pamiętać, że preparaty na jej bazie zmieniają nie tylko konsystencję farby, ale także jej kolor i czas schnięcia. Osoby, które wykorzystują terpentynę bezzapachową muszą być świadome tego, że ta jest toksyczna. Podczas mycia pędzi za pomocą substancji ropopochodnej bezwzględnie należy wietrzyć pomieszczenie. Chociaż środek nie ma intensywnego zapachu, jego opary są bardzo szkodliwe.

Terpentyna lecznicza

Ciekawym zastosowaniem terpentyny jest lecznictwo. Zdaniem znawców medycyny niekonwencjonalnej, środek świetnie sprawdza się jako środek przeciw pasożytom. Już kilka kropel terpentyny dziennie jest w stanie pomóc w walce z tasiemcem czy owsikami. Zwolennicy alternatywnych metod leczenia zalecają mieszać specyfik z olejem rycynowym. Taka mieszanka działa na organizm przeczyszczająco, co pozwala w szybki sposób wydalić jajeczka pasożytów. Według wielu osób terpentyna sprawdza się również na bóle mięśniowo-stawowe. Miejscowe nacieranie środkiem wywołuje delikatne przekrwienie.

Niektórzy wykorzystują terpentynę balsamiczną w celu zmniejszenia dolegliwości związanych z odmrożeniem. Specyfik może być stosowany także do leczenia nerwobólów. Ważne jest, by do lecznictwa używać tylko i wyłączenie naturalnej terpentyny. Syntetyczne odpowiedniki substancji działają drażniąco. By nie zaszkodzić organizmowi należy stosować tylko niewielkie dawki preparatu. Przed leczeniem warto porozmawiać ze specjalistą z zakresu medycyny alternatywnej, który podpowie jakie ilości terpentyny w danym przypadku sprawdzą się najlepiej.

Terpentyna na pasożyty znana jest już od dawna

W dawnych czasach medycyna naturalna ratowała ludziom życie. Dzisiaj naturalne sposoby leczenia wykorzystywane są znacznie rzadziej. Nie oznacza to jednak, że nie warto ich znać. Terpentynę stosowano już setki lat temu. Dzięki niej pozbywano się głownie dolegliwości związanych z układem pokarmowym. Specyfik uchodził za bardzo tani, a zarazem skuteczny lek na pasożyty. Wiele osób wciąż korzysta z właściwości terpentyny. Naturalny środek używany jest do eliminowania robaczycy. Nie wolno zapominać o tym, że żeby pozbyć się dokuczliwych pasożytów należy sięgać po terpentynę balsamiczną. Inne rodzaje substancji działają na organizm drażniąco. Zdaniem specjalistów z zakresu medycyny niekonwencjonalnej przed zażyciem terpentyny trzeba wymieszać ją z cukrem i olejem rycynowym.

Taki zabieg sprawia, że pasożyty szybciej ulegają wydaleniu. Według wielu osób, dzięki terpentynie można pozbyć się wszystkich dolegliwości wywoływanych przez owsiki. Naturalna substancja wraz z olejem rycynowym działa przeczyszczająco. Częstsze wizyty w toalecie sprawiają, że z układu pokarmowego skutecznie usunięte zostają zarówno owsiki jak i inne pasożyty.   

terpentyna - gdzie kupić i jak powstaje

Terpentyna – gdzie kupić preparat?

Naturalne specyfiki sprawdzają się w wielu sytuacjach. Jednym z najpopularniejszych środków o wielu zastosowaniach jest terpentyna. Apteka to miejsce w którym można zakupić olejek eteryczny na bazie substancji. Wiele osób stosuje go w celu zmniejszenia dyskomfortu spowodowanego reumatyzmem czy schorzeniami neurologicznymi. Czystą terpentynę dostać można w sklepach internetowych. Naturalną substancję warto kupować od sprawdzonych dostawców. Zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej zwracają uwagę na to, by do celów leczniczych zawsze kupować terpentynę balsamiczną.

Osoby, które mają zamiar zażywać specyfik lub smarować nim ciało muszą zainwestować w wysoką jakość. By substancja działała na organizm pozytywnie a nie negatywnie nie może zawierać chemicznych dodatków. Najlepiej stawiać na terpentynę sosnową, która ma charakterystyczny zapach. Ta bezzapachowa nadaje się tylko i wyłącznie jako rozpuszczalnik. Preparaty do pielęgnacji lub malowania drewna dostępne są w sklepach remontowo-budowlanych. Terpentynę przeciwko kornikom kupić można również w centrach ogrodniczych.

Terpentyna – cena specyfiku

Mnóstwo osób decyduje się na stosowanie terpentyny, ponieważ naturalne sposoby leczenia wydają się być im najlepsze. Część kobiet i mężczyzn wybiera specyfik ze względu na to, że jest on stosunkowo niedrogi. W zależności od rodzaju i producenta substancji, jej cena waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Wybierając terpentynę do smarowania ciała czy eliminowania pasożytów warto stawiać na droższe preparaty. Tańsze odpowiedniki niekiedy zawierają szkodliwe dla organizmu substancje. Lepiej wykorzystywać je więc do rozcieńczania farb czy czyszczenia pędzli. Kupując terpentynę zawsze należy wybierać tę balsamiczną. Zdaniem ekspertów z dziedziny medycyny alternatywnej tylko taka może być stosowana do leczenia chorób pasożytniczych.

Co jeszcze warto wiedzieć o terpentynie?

Nie ulega wątpliwości, że terpentyna jest związkiem o szerokim zastosowaniu. Właściwości specyfiku doceniane są na całym świecie. Warto zdawać sobie sprawę, że codziennie każdy z nas styka się z produktami, do których dodaje się naturalnej substancji. Terpentynę znaleźć można w składzie niejednej pasty do obuwia. Na jej bazie produkuje się również środki do pielęgnacji podłóg. W medycynie alternatywnej mieszankę żywic stosuje się już od stuleci. Dzięki niej radzono sobie z tasiemcami i owsikami. Preparat zmniejsza aktywność pasożytów oraz sprawia, że te szybciej wydalane są z organizmu. Niewątpliwą zaletą stosowania terpentyny jest jej cena.

Koszt buteleczki naturalnego specyfiku jest o wiele niższy niż koszty farmakoterapii. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma stuprocentowej pewności co do tego, że organizm dobrze na nią zareaguje. By uniknąć nieprzyjemności, leczenie terpentyną należy rozpocząć od niewielkich dawek. W pierwszej fazie eliminowania pasożytów wystarczy spożywać kilka kropel substancji dziennie. Z czasem, gdy organizm przywyknie do terapii, dawkę specyfiku można nieco zwiększyć. Zdaniem osób, które stosowały naturalne lekarstwo, jego działanie jest szybkie i skuteczne. Czytając opinie o kuracji przeciw-pasożytniczej wywnioskować można, że ta daje efekty już po kilku dniach od rozpoczęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial