23 czerwca 2024

Wampirzy zabieg – jak działa i czy warto go stosować?

wampirzy zabieg - cena

Piękna, młoda cera to marzenie wielu z nas. Niestety, wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność i elastyczność. W drogeriach dostępnych jest wiele maści i maseczek regenerujących, jednak ich stosowanie nie zawsze daje oczekiwane efekty. Co zrobić, aby szybko odzyskać młody wygląd? W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich jest wampirzy zabieg, czyli sposób wstrzykiwania własnej krwi w wybrane miejsca w celu błyskawicznej regeneracji naskórka. To doskonała alternatywa dla osób, które boją się nienaturalnych efektów, jakie może wywołać botoks.

Zabieg polega na wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego w skórę. Osocze bogatopłytkowe (PRP- Plateled Rich Plasma) to substancja krwiopochodna, którą otrzymuje się z krwi pacjenta.  Osocze jest wytwarzane poprzez wibracje w specjalnej wirówce laboratoryjnej.  Płytki krwi zawierają cenne dla skóry właściwości i odpowiadają za procesy regeneracyjne zachodzące w organizmie. Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w leczeniu różnego rodzaju zwyrodnień oraz chorób mięśni i stawów. Kuracja z użyciem osocza w błyskawicznym tempie odnawia uszkodzone tkanki, dlatego  jest stosowana również przez wielu sportowców.

Na czym polega nietypowy lifting i jak się do niego przygotować? Czy tego typu pielęgnacja jest skuteczna i ile kosztuje ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym? Szczegółowe informacje na temat zabiegu znajdziecie w artykule.

wampirzy zabieg - opinie

Lifting wampirzy krok po kroku

Jak po kolei przebiega zabieg wampirzy? Na początku odbywa się rozmowa z lekarzem, podczas której musimy udzielić mu wszystkich informacji na temat stanu zdrowia oraz przyjmowanych leków. Specjalista decyduje, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu.  Następnie pobierana jest krew od pacjenta – zazwyczaj w ilości od 6 do 8 ml. Podczas pobierania krwi pacjent nie musi być na czczo. Krew trafia do specjalnej wirówki, w której drogocenne płytki są oddzielane od czerwonych krwinek.  Ostatni etap polega na wstrzyknięciu pacjentowi preparatu. Substancja może być dostarczana do tkanek skóry za pomocą metod stosowanych w klasycznej mezoterapii igłowej lub wzdłuż zmarszczek na za pomocą iniekcji.

Wampirzy lifting – zalecenia przed i po zabiegu

Jak prawidłowo przygotować skórę do liftingu? Jeżeli zabieg ma być przeprowadzony w okolicach skóry głowy, bezpośrednio przed nim należy dokładnie umyć włosy.  Warto zrezygnować z kosmetyków do stylizacji, ponieważ mogą one zaburzyć prawidłowe działanie osocza. Jeśli chodzi o wampirzy lifting na twarzy, dekolcie czy na dłoniach, wizyta w gabinecie medycyny estetycznej nie wymaga specjalnego przygotowania.

Po zabiegu należy przez kilka dni unikać promieni słonecznych oraz kontaktu ze zwierzętami.  W tym czasie niezbędna jest również rezygnacja z makijażu i kosmetyków pielęgnacyjnych, których używamy na co dzień. Przez kilka tygodni po liftingu warto stosować filtry UV, które ochronią podrażnioną skórę.  Jeżeli na twarzy pojawią się zaczerwienienia czy stany zapalne, możemy przemywać je delikatnie preparatami z dodatkiem aloesu.

Aby zachować efekty zabiegu, warto nieco zmienić swoje codzienne nawyki. Ogromny wpływ na wygląd naszej skóry i włosów ma dieta. Starajmy się wybierać produkty bogate w witaminy i minerały, które zadziałają odżywią cerę i włosy. Unikajmy przewlekłego stresu, który przyśpiesza proces starzenia się organizmu.

Wskazania do zabiegu

Główne wskazanie do przeprowadzenia liftingu osoczem bogatopłytkowym to starzenie się skóry, objawiające się zmarszczkami, utratą jędrności, bliznami i przebarwieniami. Zabieg wampirzy to najlepsza alternatywa dla osób, które chcą poprawić wygląd skóry, jednak obawiają się botoksu i wolą naturalne metody.  Dolna granica wiekowa do wykonania zabiegu to zazwyczaj 25 lat – wstrzykiwanie osocza młodszym osobom nie jest wskazane. Lifting polegający na wstrzykiwaniu w skórę własnej krwi nie sprawdza się również u pacjentów powyżej 60 roku życia. Zabieg zalecany jest osobom, które borykają się z łysieniem i chcą poprawić kondycję włosów.

Zabieg wampirzy – efekty

Aby uzyskać najlepsze efekty, należy wykonać lifting przynajmniej kilka razy- najlepiej raz na dwa miesiące.  To, jak szybko widoczne są rezultaty, zależy przede wszystkim od rodzaju i stanu naszej cery.  Im skóra jest starsza, tym większej ilości zabiegów wymaga.  W niektórych przypadkach skóra wygląda młodziej już po pierwszym liftingu. Jakie efekty przynosi systematyczne przeprowadzanie  liftingu osoczem?

 • wyraźne odmłodzenie tkanki
 • wygładzenie skóry
 • zmniejszenie przebarwień
 • przyśpieszenie procesu gojenia się stanów zapalnych
 • redukcja zmarszczek
 • odżywienie cery
 • zniwelowanie oznak zmęczenia
 • wzmocnienie cebulek włosów
 • poprawa ukrwienia skóry

Ze względu na to, że lifting nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, jest polecany także alergikom.  Efekty po wstrzyknięciu osocza utrzymują się nawet przez kilka miesięcy.

Osocze bogatopłytkowe – recepta na łysienie

Osocze jest wykorzystywane również w celu poprawienia kondycji włosów. Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego jest polecana wielu osobom zmagającym się z łysieniem plackowatym i innymi schorzeniami powodującymi  osłabienie i wypadanie włosów.  Mezoterapię warto zastosować również po ciąży, kiedy włosy są bardzo osłabione. Osocze bogatopłytkowe w naturalny sposób stymuluje cebulki. Silne działanie substancji sprawia, że włosy stają się mocne i gęste, a proces łysienia zostaje skutecznie zahamowany. Podczas zabiegu skóra głowy jest znieczulana. Jednorazowa mezoterapia trwa około 15 minut.  Czasami na efekty trzeba czekać przez cały czas wzrostu włosa, czyli około trzy miesiące. Zaleca się wykonanie serii trzech zabiegów w ciągu dwóch miesięcy. Jeśli chodzi o przeciwwskazania do zabiegu, są one takie same jak w przypadku wampirzego liftingu stosowanego na twarz.

Opinie na temat wampirzego liftingu

Co na temat wampirzego liftingu sądzą osoby, które regularnie go przeprowadzają? Czy  faktycznie przynosi efekty? Okazuje się, że wielu pacjentów poleca wampirzy lifting! Poniżej przeczytacie opinie znalezione na forach internetowych:

„Na kurację za pomocą wstrzykiwania własnej krwi zdecydowałam się po namowach przyjaciółki, która w ten sposób niweluje zmarszczki już od kilku lat. Postanowiłam wypróbować. Lifting jest kosztowny, ale naprawdę warto go stosować. Czuję, że odzyskałam dawny wygląd. Moja skóra znów jest elastyczna, jędrna – zupełnie, jakbym znów miała 20 lat. Warto zadbać o zdrowie, zanim będzie za późno!”

„Lifting polecam szczególnie osobom, które mają dość drogich kremów i wizyt u kosmetyczki… Uroda jest warta dużo więcej i warto wybrać skuteczne metody! Ja zdecydowałam się na wizytę w jednej z klinik w centrum Warszawy. Przekonała mnie reklama na stronie internetowej i postanowiłam umówić się na konsultacje. Wstrzykiwanie osocza odbyło się dwa tygodnie później. Nie sądziłam, że będę tak zadowolona z efektów! Nie muszę już niczego ukrywać pod grubą warstwą makijażu. Koniecznie spróbujcie!”

„Na wizytę zapisałam się przez stronę internetową, gdzie musiałam wypełnić specjalny formularz- podałam najważniejsze informacje i zgodziłam się na przetwarzanie danych przez klinikę. W ciągu godziny zadzwoniła do mnie konsultantka… Następnie odwiedziłam lekarza, który przeprowadził ze mną szczegółową rozmowę na temat stanu zdrowia. Jestem po pięćdziesiątce i prawdę mówiąc myślałam, że muszę pogodzić się z moimi zmarszczkami… Tymczasem lifting sprawił,  że znów wyglądam młodo! Co ważne, wstrzykiwanie osocza nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.  Warto zainwestować!”

Czy zabieg jest bolesny?

Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Osocze bogatopłytkowe jest wstrzykiwane nieco głębiej niż w przypadku mezoterapii  igłowej, dlatego  zarówno podczas zabiegu, jak i po nim,  pacjent może odczuwać dyskomfort.  Po zabiegu na skórze mogą pojawić się również niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.,

Przeciwwskazania, skutki uboczne

Niestety, wampirzy lifting nie jest zabiegiem przeznaczonym dla każdego. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to między innymi:

 • choroby krwi
 • stany zapalne i gorączka
 • choroby skóry
 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża i karmienie piersią
 • schorzenia wątroby
 • stany zapalne skóry
 • regularne przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi (na przykład aspiryny)

Każdy zabieg poprzedzany jest skrupulatnym wywiadem lekarskim, podczas którego warto przedstawić specjaliście wszystkie informacje na temat aktualnego stanu naszego zdrowia.  Dzięki temu unikniemy powikłań po zabiegu.   Wampirzy lifting jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego może wywoływać skutki uboczne , takie jak zaczerwienienie, siniaki, obrzęk czy zgrubienia pod skórą.  Objawy te ustępują samoistnie po kilku dniach, jednak bardzo ważne jest przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza.  Lifting z użyciem własnej krwi to najlepsza metoda jeśli chodzi o alergików. Zabieg nie wywołuje również infekcji i nie pobudza komórek nowotworowych.

wampirzy zabieg

Wampirzy lifting – cena

Jednorazowy zabieg osoczem bogatopłytkowym to koszt od kilkuset do 2000 złotych.  Różnice w cenie zależą między innymi od metody pozyskiwania osocza przez wybrany gabinet medycyny estetycznej. Jeśli chodzi o zabieg na skórę głowy, ceny mogą być nieco wyższe.  Pamiętajmy, że aby pielęgnacja była skuteczna, warto przeprowadzić zabiegi kilka razy.

Gdzie wykonać zabieg?

Lifting osoczem bogatopłytkowym to zabieg oferowany przez większość gabinetów medycyny estetycznej.  Wybierając najlepszy salon, warto zwrócić uwagę, czy posiada on odpowiednie certyfikaty i czy pracują tam lekarze, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie. Powinniśmy mieć także możliwość obejrzenia zdjęć, na których będą widoczne efekty przeprowadzanych w gabinecie zabiegów. Pamiętajmy, że wysoka cena liftingu wampirzego wynika między innymi z procesu przygotowania osocza bogatopłytkowego. Dlatego jeśli gabinet oferuje wykonanie liftingu w bardzo niskiej cenie, istnieje ryzyko, że zostanie on wykonany za pomocą nieprofesjonalnego sprzętu.  Pamiętajmy, że chodzi o nasze zdrowie, na którym nie warto oszczędzać. W przypadku inwazyjnych zabiegów warto być przygotowanym na ewentualne powikłania, dlatego wybór dobrego gabinetu jest tak ważny. Przed wizytą w gabinecie warto również poczytać opinie dostępne na forach internetowych oraz poszukać rzetelnych informacji na temat pracujących tam specjalistów.

Dagmara

Wizażystka z zawodu. Copywriterka z zamiłowania. Uwielbia upiększać. Siebie i innych. Jej treści znajdziecie w różnych działach.

View all posts by Dagmara →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial